סולוטו סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל

יום א', 24 ביולי 2022

חברת אשוריון (Asurion), חברת האם של סולוטו, הודיעה ל-120 עובדיה כי היא סוגרת את מרכז הפיתוח הישראלי שלה ומפטרת את כולם. במקביל מפטרת החברה העולמית מאות עובדים נוספים בארצות הברית.

הוסבר כי ההחלטה של אשוריון לסגור את המרכז בישראל היא חלק מתהליכים פנימיים של ארגון מחדש, הכוללים צמצומים בכוח האדם הגלובלי ושינויים במיקוד העסקי וביעדי הצמיחה של החברה. את המרכז בישראל מנהלת מירב אורן, שהתמנתה לתפקיד לאחרונה. 

חברת סולוטו הוקמה בשנת 2008 ע"י תומר דביר וישי גרין. בשנת 2013 היא נמכרה לחברת האינשורטק האמריקאית אשוריון, חברה המספקת ביטוח ושירות לניידים חכמים, טאבלטים, מוצרי חשמל, כלים, משדרים לווייניים ועוד. החברה משרתת מעל 300 מיליון משתמשים בארה"ב, יפן ומדינות נוספות.

בחברה מועסקים כ-17 אלף עובדים ברחבי העולם. 

מהחברה נמסר עוד שהיא קיבלה את ההחלטה הקשה כתוצאה מתהליכי צמצום שנעשים בכל אגפיה לאחר שהחליטה להתמקד ביעדי הצמיחה העכשוויים שלה בשוק הסלולר, בתיקון מכשירים ביתיים ובאופרציית החנויות. 

עוד מסרה החברה כי העובדים המפוטרים עתידים לקבל מענקי פרישה מוגדלים  על מנת לספק להם רשת ביטחון ותמיכה לחודשים הקרובים. כ-40 עובדים ימשיכו לעבוד בחברה עד סוף השנה. 

"ההחלטה לסגור את המשרדים בתל אביב ולהיפרד מהצוות שתרם רבות להצלחה ארוכת השנים של החברה שלנו אינה קלה", מסר ג'ון לאונרד, סגן נשיא חברת אשוריון, "הצוות בסולוטו היה חלק חשוב בצמיחה שלנו ובהצלחה שלנו מאז נרכשה החברה ב-2013".

מנהלת מרכז הפיתוח מירב אורן מסרה: "בצער רב נאלצנו היום לבשר לכל אנשי הצוות העובדים עמנו בסולוטו על החלטתה של אשוריון לסגור את מרכז הפיתוח הישראלי. מדובר באנשים שמאמינים בחברה ובמוצר ויחד נתנו את ליבם ויכולותיהם מדי יום בכדי ליצור את המוצר הטוב ביותר למשתמשים שלנו."