חברת אלמו בדרך לאקזיט ב־600 מיליון דולר

יום ב', 1 באוגוסט 2022

 

חברת אלמו בדרך לאקזיט ב?600 מיליון דולר. "אלמו הינע מבוקר" (Elmo Motion Control) מפתח תקווה מנהלת מכרז למכירתה.

אלמו הוקמה ב-1988 ומנוהלת על ידי בעליה היחיד, חיים מונהייט, שמשמש גם כמנכ"ל החברה. החברה שכרה את בנק ההשקעות רוטשילד לנהל את המכירה וקיבלה כמה הצעות. ככל הידוע ההצעה הבולטת עד כה היא של רוקוול אוטומציה (Rockwell Automation) הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 30 מיליארד דולר. רוקוול היא חברה בינלאומית אמריקנית עם הכנסות של 8 מיליארד דולר בשנה שנוסדה ב-1903 במילווקי ומעסיקה 25 אלף עובדים ברחבי העולם. על רכישת של אלמו מתמודדות גם קרנות השקעה וחברות מאירופה וארה"ב.

אלמו פיתחה בקרה ושליטה בתנועות של מנועי סרוו (servo). החברה מספקת פתרונות בקרת הינע מדויקים למערכות רובוטיות וציוד אלקטרו?מכני. היא נחשבת לחברה מובילה בתחום בקרת ההינע.

אלמו מעסיקה כ-400 עובדים ויש לה משרדי מכירות ומפיצים בכל רחבי העולם. לחברה מפעל בפתח תקווה ומפעל בפולין. בן מונהייט הוא אחד הסמנכ"לים הבכירים בחברה ובנו של המייסד. כשליש מעובדי החברה הם מהנדסים המועסקים בארץ והיתר בחברות בנות בארה"ב, גרמניה, אנגליה, איטליה, פולין, סין, דרום קוריאה וסינגפור.

מוצרי החברה הם למעשה המוח למכונות בקרת הינע של מנועים חשמליים, ומפותחים במרכז הפיתוח של החברה בפתח תקוה. בקרי התנועה הרב ציריים ובקרי התנועה של מנועי סרוו של החברה הוטמעו על ידי יצרני מכונות גדולים בארץ ובעולם במגוון רחב של תעשיות מתוחכמות, שדורשות ביצועים אופטימליים .

התעשיות שאליהן מיועדים מוצרי החברה הן אלקטרוניקה, מוליכים למחצה, אנרגיית שמש, בקרת רכיבים, רובוטיקה, אוטומציה, רכבים אוטונומיים, מחסנים אוטומטיים, ועוד. הבקרים של אלמו אחראים על פיקוד ושליטה על תנועת מנועים חשמליים שצריכים לנוע במהירות מקסימלית, בדיוק מושלם, תזמון, סנכרון ותיאום.