קידום מודרניזציה של חקירות דיגיטליות בתחום פעילות פלילית במטבעות דיגיטליים

יום ד', 27 ביולי 2022

 

חברת סלברייט (נאסדק: CLBT), המובילה פלטפורמה לנתוני בלוקצ'יין, וחברת  Chainalysis השיקו שותפות המאפשרת ללקוחות לזהות ולהעריך פעילות פלילית העושה שימוש במטבעות דיגיטליים  כדי להאיץ את פתרונה.

יצוין כי השימוש במטבעות דיגיטליים גדל באופן משמעותי בשנים האחרונות. למרות שעיקר השימוש במטבעות דיגיטליים הינו למטרות לגיטימיות, מטבעות דיגיטליים משמשים גם באופן בלתי חוקי בהונאות, הלבנת הון, תוכנות כופר ועוד. ככל  שמטבעות דיגיטליים הופכים למוצגים מרכזיים יותר ומשמשים כראיות דיגיטליות, גופי אכיפת החוק ותאגידים זקוקים לגישה למידע וכלים הקשורים למטבעות דיגיטליים כדי לחקור פעילות פלילית ולסייע בפתרון תיקים.

השותפות בין סלברייט ו- Chainalysis  תאפשר ללקוחות לנהל חקירות באופן מודרני יותר באמצעות השקיפות שמציעה טכנולוגיית בלוקצ'יין. הפתרון המשולב של שתי החברות יספק יכולות וידע אוטומטיים ויעילים לזיהוי והערכת הסיכונים הטמונים במטבעות דיגיטליים, כמו גם לביצוע התאמה בין מידע זה לאלמנטים נוספים במקרה הנחקר.

חבילת פתרונות ה-DI של סלברייט תחשוף נתוני מטבעות דיגיטליים מדויקים ותובנות בזמן אמת מפלטפורמת הנתונים של  Chainalysis. שיתוף הפעולה יאפשר לבוחנים, חוקרים ומנהלי ציות תאגידיים לזהות, באמצעות תהליך יעיל ומהיר, פעילות בלתי חוקית המערבת מטבעות דיגיטליים במקום אחד וכחלק מתהליכי העבודה המוכרים של חקירות דיגיטליות.

סלברייט ו-Chainalysis  משתפות פעולה גם בהעצמת הלקוחות לגשר על פער הידע במטבעות דיגיטליים. יחד, הן יכשירו את המומחים הפנימיים של הלקוחות במטבעות דיגיטליים. הן גם יעמידו את כלי החקירה Chainalysis Reactor לרשות החוקרים עבור איתור מתקדם של עקבות מטבעות דיגיטליים.

"כמו כל מכשיר פיננסי אחר, גם מטבעות הקריפטו הפכו לאמצעי מימון פשע והלבנת כספים. ככל שאימוץ המטבעות הדיגיטליים מתרחב והולך, אנו חייבים לצייד את לקוחותינו בפתרונות מתוחכמים לזיהוי קטגוריה חשובה זאת בראיות דיגיטליות," אמר ליאור בן-פרץ, מנהל האסטרטגיה הראשי של סלברייט. "אספקת פתרון חקירה משולב למטבעות דיגיטליים תאיץ את החקירות שלקוחותינו עורכים הודות לאוטומציה ותסייע להם לחשוף, בתהליך חלק, מגוון רחב יותר של ראיות דיגיטליות בתוך פתרונות ה-DI  - Digital Intelligence - של סלברייט. אנו שמחים לשתף פעולה עם Chainalysis  ולשפר בכך את הכלים והידע העומדים לרשות לקוחותינו, לאפשר חקירות מודרניות יותר ולהאיץ את גלגלי עשיית הצדק."

"אנו נרגשים מההזדמנות לשתף פעולה עם סלברייט, מובילת שוק ה-E, ולהרחיב את נוכחותנו במגזר הציבורי והפרטי באמצעות גישה לפתרונות, להכשרה ולמומחיות שמציעה Chainalysis," אמר תומאס סטנלי, נשיא ומנהל ההכנסות הראשי בחברה. "סלברייט וצ'יינאנליסיס מחויבות יחד להיאבק בפשיעה המתבססת על בלוקצ'יין, לשפר את האמון והשקיפות בטכנולוגיה זאת ולהבטיח שמטבעות דיגיטליים יהיו בטוחים יותר לכולם."

הפתרון המשולב הראשוני צפוי להיות זמין ברבעון השלישי של 2022.

###

אודות סלברייט

החזון של סלברייט (נאסדק: CLBT) הוא לסייע ללקוחותיה ברחבי העולם בהצלת חיי אדם והגנה עליהם, ובהאצת גלגלי הצדק תוך שמירה על פרטיות המידע. סלברייט היא המובילה הגלובלית בשוק פתרונות ה-Digital Intelligence בסקטורים הציבורי והפרטי. החברה מאפשרת לארגונים להתמודד עם המורכבויות של חקירות דיגיטליות המאושרות ע"פ חוק, באמצעות ייעול של תהליכי החקירה. אלפי סוכנויות אכיפת החוק ותאגידים מובילים בעולם משתמשים בפלטפורמת ה-Digital Intelligence  של סלברייט, המשנה את הדרך בה לקוחות אוספים, בוחנים, מנתחים ומנהלים מידע ראייתי במסגרת חקירות המתנהלות ע"פ חוק. למידע נוסף, בקרו ב-www.cellebrite.com.

 

אודותChainalysis

צ'יינאליסיס (Chainalysis) היא פלטפורמת נתוני בלוקצ'יין המספקת נתונים, תוכנה, שירותים ומחקרים לסוכנויות ממשלתיות, בורסות, מוסדות פיננסיים וחברות ביטוח ואבטחת סייבר ביותר מ-70 מדינות. הנתונים שמספקת החברה  מאפשרים ניהול חקירות, עמידה בתקנים ותוכנות מודיעין עסקי המשמשים בפתרון כמה מהחקירות הפליליות המדוברות בעולם והרחבת גישתם הבטוחה של צרכנים למטבעות דיגיטליים. צ'יינאליסיס מגבירה את האמון בטכנולוגיית בלוקצ'יין בכדי לקדם חופש פיננסי בסיכון מופחת. למידע נוסף, בקרו ב-www.chainalysis.com