הולנדיה תקים מעבדת שינה בתנאי קיצון וחלל במכתש רמון

יום ד', 6 באוקטובר 2021

 

 
הולנדיה תקים מעבדת שינה בתנאי קיצון וחלל במכתש רמון בשיתוף עם D-MARS המרכז למשימות חלל אנלוגיות.
 
אבי ברססט, מנכ"ל הולנדיה, לוקח את חקר השינה צעד אחד קדימה וחובר ל- D-MARS, המרכז הישראלי למשימות חלל אנלוגיות לקראת הקמת מעבדת שינה במכתש רמון שתאפשר לחקור את נושא השינה במשימות חלל שונות. 
 
ה"הביטאט" של  D-MARS  במכתש רמון, עומד בלב מרכז הדמיות מאדים, משמש אסטרונאוטים אנלוגיים באימונים ומחקרים לקראת אתגרי המאדים הבאים.
 
זו הפעם הראשונה בישראל שמוקמת מעבדת שינה מסוג זה. מדובר בצעד משמעותי לאבי ברססט,  שמקדיש את חייו לחקר עולמות השינה, כתב כבר 3 ספרים בנושא, משתתף בכנסים ומרצה על חשיבות השינה לאורח חיים בריא ותקין, בארץ ובעולם.  
 
הולנדיה היא יצרנית מערכות שינה מתקדמות ומשווקת את מותג המזרנים המהפכני TEMPUR , שפותח ב- NASA. המזרן נועד מלכתחילה לתמוך בגופם של האסטרונאוטים בעת ההמראה המטלטלת ששגרה אותם לחלל במסע שיוביל אותם לנחיתה הראשונה של אפולו על הירח. טכנולוגיית טמפור שוכללה לימים לשימוש גם במזרנים.
 
ל-SoftNews כי בעתיד הקרוב יתרחבו פעילויות הולנדיה הקשורות בחקר השינה בתנאי קיצון וחלל ובהן הקמת "הולנדיה קמפוס" שבו יתקיימו מפגשי העשרה בהשתתפות  נציגים של  מיזמי החלל והאסטרונומיה בישראל, עוד יוקם מוזיאון שינה במפעל החדש בשדרות שבו ניתן יהיה להתנסות בהדמיית שינה ב"תחנת שינה" בדומה לזו שמותקנת בחלליות ועוד.
בנוסף מתכוונת הולנדיה להשיק פיתוחים נוספים ברוח זו ובעקבות תכניות החלל השונות המתגבשות בימים אלו, שיסייעו בשיפור שגרת החיים של לקוחותיה. 
.
לדברי אבי ברססט: "אנו גאים להיות שותפים לדרך ולפריצות הדרך לטובת אדם-חלל ומברכים את ארגוןD-MARS  על האירוע הבינלאומי המשותף לה ולסוכנות החלל הישראלית שיתקיים ב- 10 לאוקטובר במצפה רמון, במסגרתו יארחו את AMADEE  סוכנות החלל האוסטרית". 
 
הולנדיה פרטים נוספים: 
הולנדיה היא חברה בינלאומית שהוקמה בשנת 1981. מאז היא מפתחת מייבאת מייצרת ומשווקת  מערכות שינה יוקרתיות.
 
המרכז הלוגיסטי של החברה ממוקם בעיר שדרות בדרום הארץ, וכולל מרכזי ייצור, מחקר ופתוח. המפעל מעסיק את תושבי הסביבה שמרביתם תושבי העיר שדרות. מרכז המחקר- מטרתו היא להבטיח כי הולנדיה תשמור על מקומה כיצרנית מערכות השינה המתקדמות והחדשניות ביותר בעולם.