חברת האנרגיה הישראלית "תיגי סולאר" חוברת לתאגיד האוסטרי SOLID

יום א', 17 ביולי 2022

על רקע משבר האנרגיה הגלובאלי, שיתוף פעולה בין תיגי סולאר הישראלית, תאגיד SOLID האוסטרי ומפעל אריזות בארצות-הברית – למעבר מגז טבעי לאנרגיה סולארית עד לסוף שנת 2022 • להערכת החברה, התקבולים הצפויים מהפרויקט במהלך עשר השנים הראשונות נאמדים בכ- 4.25 מיליון דולר

• במסגרת הפרויקט, תוקם מערכת לייצור ואגירת חום הכוללת שדה קולטי שמש בשטח של כ 3,900 מ"ר • המערכת מוזילה את עלויות האנרגיה ומפחיתה את פליטות גזי החממה של המפעל • צביקה קליר, מנכ"ל תיגי סולאר: "המעבר לאנרגיה מתחדשת מתבקש על רקע חוסר היציבות בשוק האנרגיה ומשבר האקלים. אנחנו ממוקדים בחדירה לשווקים חדשים, במודל עסקי של מכירת חום"

 

חברת האנרגיה המתחדשת תיגי סולאר דיווחה  לבורסה לני"ע בתל אביב על הסכם חדש, לפיו הוקצו לה 55% מהזכויות בחברת הפרויקט Solid America Energy Services LLC – עבור הקמת מערכת סולארית ליצור חום במפעל בקליפורניה. עד להשלמת העסקה, חברת הפרויקט היתה בבעלות מלאה של SOLID Solar Energy Systems GmbH, תאגיד אוסטרי בעל ניסיון רב בתחום האספקה וההתקנה של מערכות חום באנרגיה מתחדשת ברחבי העולם.

במסגרת ההסכם, תקים חברת הפרויקט, בבעלות משותפת של תיגי ו- SOLID, מערכת המבוססת על שדה קולטים סולארים בשטח של כ- 3,900 מ"ר ליצור חום. המערכת צפויה להקטין את השימוש בגז טבעי במפעל לייצור אריזות שהוא חלק מתאגיד רב לאומי, ומתוכננת להתחיל לפעול עד לסוף שנת 2022. נוכח המשבר העולמי בתחום האנרגיה והעליה החדה במחירי הגז הטבעי, המערכת תבטיח למפעל חיסכון בעלויות האנרגיה. על רקע משבר האקלים, בדומה לחברות רב לאומיות רבות אחרות, למפעל יעדים להפחתת פליטות גזי חממה, והשימוש במערכת יקדם השגת יעדים אלה. 

המודל העסקי של הפרויקט מבוסס על מכירת אנרגיית חום (Heat as a Service), אותו תיגי מעוניינת לקדם במסגרת האסטרטגיה העסקית שלה. תיגי תעמיד לחברת הפרויקט מימון, אשר צפוי להיות מושב בתוך כשנתיים מתוך הכנסות הפרויקט. תקופת ההסכם עומדת על 10 שנים - עם אופציה להארכה של 10 שנים נוספות. כעידוד למעבר לאנרגיות ירוקות והפחתת פליטת גזי החממה, הפרויקט צפוי לזכות במימון ממשלתי ממדינת קליפורניה, בסכום כולל של עד 2.58 מיליון דולר. בנוסף, צפויה חברת הפרויקט ליהנות מהטבת מס פדרלי. 

על פי ההערכות, התקבולים הצפויים לחברת הפרויקט לאורך עשר השנים הראשונות (כולל מענק ממשלת קליפורניה והחזר המס) הינם כ- 4.25 מיליון דולר.

צביקה קליר, מנכ"ל חברת תיגי סולאר: "זהו ופרויקט משמעותי המהווה צעד חשוב בהתרחבות החברה לשווקים חדשים בעולם. המעבר לאנרגיה מתחדשת מתבקש על רקע חוסר היציבות בשוק האנרגיה הגלובאלי ומשבר האקלים. תיגי מציעה ללקוחות תעשייתיים פתרון של ייצור ואגירה של חום בטכנולוגיה מתקדמת, תוך הפחתה משמעותית של עלויות ופליטות גזי חממה."

בתמונה: צביקה קליר, מנכ"ל תיגי סולאר