עמק הסיליקון של האקדמיה

יום ב', 10 בינואר 2022

 

:

בעוד כמות הסטארט-אפים ש"יוצאים לאור" ומצליחים בישראל נמצאת בירידה מתמשכת בשנים האחרונות, ישנו מעיין נובע עם פוטנציאל להקמת חברות הזנק מצליחות –מסדרונות האקדמיה.

במסגרת הפעילות היזמית של מרכז "יזמות 360" באוניברסיטת בן גוריון הוקם האקסלרטור "אואזיס" –מודל ייחודי אשר הופך מחקרים אקדמיים לחברות סטארט-אפ מצליחות ופורצות דרך. באקסלרטור, בהובלתם של יוליה סגלין ומישל אסייג, מאתרים מחקרים מהאקדמיה שיכולים להיות מוצר מהפכני בשוק, מצמידים להם מנכ"ל –שותף עסקי מנוסה, ומלווים אותם בשלבי ה"קפיצה למים" הסוערים של התעשייה בארץ ובעולם – באמצעות תכנית האצה מקיפה ומנטורינג עסקי וטכנולוגי. איתור המחקרים המתאימים והליווי העסקי נעשים בשיתוף פעולה עם צוות BGN Technologies, חברת מסחור הידע של האוניברסיטה.

לאחר שני מחזורי האצה מוצלחים, רובם המוחלט של הסטארט-אפים מבית היוצר של "אואזיס", מיזמים שעד לא מזמן היו מחקרים או מאמרים בלבד, קיבלו השקעות בסך של מעל 7 מיליון דולר, וסטארט-אפ אחד אף עשה אקזיט.

בימים אלו מסתיים המחזור השלישי של "אואזיס", כאשר שישה סטארט-אפים נוספים הגיעו אל קו הסיום ומוכנים להציג לראשונה את המיזמים שלהם למשקיעים לאחר עבודה קפדנית ומקיפה. מבין הטכנולוגיות החדשות ניתן לחזות ברחפנים אוטונומיים לתחזוקת פאנלים סולאריים במסגרת ההתמודדות עם משבר האקלים, "אף" מלאכותי שיכול לזהות חיידקים ולמנוע זיהומים ומחלות, מערך צילום מהחלל ברזולוציה גבוהה ובעלות נמוכה משמעותית מהטכנולוגיה כיום,מטען חכם שמגן על המכשירים שלנו מהתקפות סייבר,  תקווה חדשה לחולי סרטן בדמות המלצה-מותאמת-אישית לטיפול, ואלגוריתם מתקדם שיודע לתאם בין אלפי גורמים בסביבות מורכבות.

ניתן לעיין במיזמים השונים, כאשר ששת הסטארט-אפים ייחשפו לעולם באירוע ה-Demo Day  של מאיץ "אואזיס", אשר יתקיים ב19.01 באופן מקוון:

יוליה סגלין, מנהלת"אואזיס", בירכה על סיום המחזור השלישי של האקסלרטור ואמרה: "באוניברסיטת בן-גוריון מפתחים טכנולוגיות פורצות דרך, ע"י מומחים עתירי ניסיון. זהו כר פורה לפיתוח האקו-סיסטם היזמי בארץ. בעינינו זוהי זכות לסייע להפוך את הטכנולוגיה –למוצר, ולהביא אותו מהמעבדות –לשוק, לתועלת הציבור, בצורת סטארט-אפ"

מרכז יזמות 360 באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מכשיר את הסטודנטים/ות ואת סגל החוקרים/ות באוניברסיטה לעולם התעסוקה ובונה קהילות יזמות תוססות שלומדת איך לעבוד בצוותים על מיזמים פורצי דרך ולהוציא רעיונות מן הכוח אל הפועל.  יחד עם האקו-סיסטם הדרומי, ודרך שיתופי פעולה בזירה הבינלאומית, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הפכה לשם נרדף לחדשנות ויזמות בישראל ובעולם, על ידי החדרת הרוח היזמית והעצמת הסטודנטים והסגל.במסגרת תכניות ההכשרה של המרכז, פיתוח האתגרים ואירועי יזמות, מוקמים בכל שנה עשרות מיזמים, אשר נהנים מהשקעות וממעטפת עסקית ומנטורית נרחבת. בנוסף, תומך המרכז בפעילותן של שמונה קהילות יזמות בהובלת סטודנטים/ות, במגוון רחב של תחומים, כגון, הנדסת מכונות, ביולוגיה, מדעי המוח, הנדסה רפואית ועוד.

 

קישור לתמונה – יוליה סגלין, מנהלת "אואזיס"

קישור לתמונה – מעבדת סטארט-אפ ממנה יצא אקזיט -איציק מלצר

קישור לתמונה – מעבדת סטארט-אפ ממנה יצא אקזיט - איציק מלצד 2

קישור לתמונה – צוות אואזיס + אורחים