שותפות בינלאומית עם רשת נשות העסקים של חבר העמים הבריטי

יום ה', 28 באוקטובר 2021
ארגון WEA לקידום יזמות נשית, יוזמה אסטרטגית רבת שותפים, הוקם על ידי חמש סוכנויות או"ם וחברת מרי קיי בע"מ, ומאחד כיום כוחות עם רשת נשות העסקים של חבר העמים הבריטי (CBWN) כדי להעצים ולתמוך ביזמות נשים חסרות פעילות  ברחבי 54 המדינות של חבר העמים.
 
WEA נועדה למקסם את ההשפעה הפיתוחית של יזמות נשים בהשגת יעדי הפיתוח בר הקיימא (SDGs) על ידי יצירת אקוסיסטם מאפשר לנשים יזמיות המעודד צמיחה, קיימות וחוסן. ביוני 2021 הצטרפה WEA לפורום השוויון  בפריז והתחייבה להעצים חמש מיליון נשים ברחבי העולם עד 2030 כדי להאיץ את ההתקדמות למען שוויון מגדרי.
 
WEA הודיעה לאחרונה על השקת שורה של יוזמות ומוצרי ידע , כולם מעוצבים באמצעות פעילות  מגדרית, כתוצאה משותפת של שיתוף הפעולה בין ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), מרכז המסחר הבינלאומי (ITC), יוזמת גלובל קומפקט של האו"ם (UNGC), תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) ונשות האו"ם, תוך תמיכה אסטרטגית ומימון מצד מרי קיי.
 
עבודת האימפקט של WEA כוללת כלים והכשרה לבניית יכולות דיגיטליות; מחקר יזמות; והסברה והדרכה בנושא של רכש (GRP) מותאם למגזר.
 
CBWN עובדת עם נשים בעסקים על ידי חיבור ממשלות והמגזר הפרטי כדי לעודד, לאפשר ולהטביע העצמה כלכלית של נשים ומיקום נשים בהנהגה. ממאי 2021, מאיץ ארגון היזמות לנשים של חבר העמים הבריטי (CWEA) הוא שותפות אסטרטגית מרובת בעלי עניין מ- CBWN, רשת היזמות העולמית בריטניה (GEN UK) ואוקסנטיה -Oxentia. זוהי תגובה ישירה לשלוש התפתחויות: ההסכם של כל ראשי הממשלה בלונדון בשנת 2018 "לפעול לגידול במספר ושיפור שיעור ההצלחה של עסקים בבעלות נשים, שבירת חסמים מגדריים בכל המגזרים והגדלת ההזדמנויות לנשים לסחור בינלאומי"; ההכרה של ה-G20 ב-2020 היא ש"יש החמצה – להתמודד עם הפער שצריך לפעול מיידית, שהוא ייצוג נשים בתחומים מתפתחים"; כולל תוכנית ההאצה הגלובלית של האו"ם לקידום שוויון מגדרי עד 2026 וקואליציות הפעולה שלה בנושא צדק כלכלי וזכויות וטכנולוגיה וחדשנות אשר יושקו בשנת 2021.
 
השותפות החדשה עם CBWN לתמיכה ב-CWEA מבססת עוד יותר את היקף הפעולה הגיאוגרפי של WEA ב-54 חברי המדינות המגוונות של חבר העמים באפריקה, אסיה, אמריקה, אירופה והאוקיינוס השקט, עם 32 מדינות המסווגות כ"מדינות קטנות". מדינות קטנות פגיעות במיוחד לשינויי האקלים ולאתגרים התפתחותיים, כולל אי-שוויון מגדרי.
 
מעבר להרחבת תחומי העבודה הבסיסיים של WEA ו-CBWN, השותפות תתמקד גם במדיניות ובתמיכה בקידום שינוי מערכתי המעורב במדינות החברות בחבר העמים ובמינוף רשתות הארגונים ובעלי העניין המרכזיים שלה לתמיכה בנשים בעסקים או נשים שאפתניות יזמיות בחבר העמים וברחבי חבר העמים.
 
"אנחנו יודעים כי שותפויות מרובות בעלי עניין ומעורבות קולקטיבית חיוניים כדי להניע את השינוי שנשים יזמיות צריכות במגזרים ברחבי העולם", אמרה דבורה גיבינס, מנהלת התפעול הראשית בחברת Mary Kay. "WEA נרגשת לאחד כוחות עם רשת נשות העסקים של חבר העמים ומאיץ היזמות לנשים של חבר העמים. שיתוף הפעולה שלנו יתמקד בהגדלה, להגביר ולהאיץ את ההשפעה. אנחנו חזקים יותר יחד, ואני מצפה למסע הפעולה הקולקטיבי שלנו לתמיכה ב-SDGs."
 
"רשת נשות העסקים של חבר העמים שמחה לשתף פעולה עם מאיץ היזמות לנשים של האו"ם ביוזמת ציון דרך זו כדי שנוכל לפתוח ולשחרר את הכוח והפוטנציאל עבור נשים נוספות מרקעים מגוונים", אמרה פרידה מיריקליס, יו"ר, רשת נשות העסקים של חבר העמים. "באמצעות שותפות זו, נוכל לרתום מהר יותר את הנכסים הקולקטיביים שלנו - לנשים, לקהילות שלהן ולכל בחורה שיכולה ותתעורר השראה מהסיפורים שלהן".