תגבורת ישראלית לצמרת אינטל

יום ה', 30 בדצמבר 2021
 
 
ההערכות מחדש של  ענק השבבים אינטל מחייבת  הרחבה של מגוון ישומים ועובדים .  וכך גם נדרשים מנהלים לאותן קבוצות. לחברה יש מאות משרות פתוחות שהיא תצטרך לאייש, בעיקר בתחומי החומרה והענן. אינטל מתכננת לחזק את יכולותיה בתחומים האלה וכעת מתברר שחלק ניכר מכוח האדם שיוביל אותם מגיע מישראל. 
 
סגני נשיאים מנהלים קבוצות של בין מאות לאלפי עובדים, כשהמינויים האחרונים הקפיצו את מספר סגני הנשיאים הישראלים בחברה ל-34. 
במוקד המינויים החדשים נמצאים קרין אייבשיץ סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, ודניאל בן עטר, מנכ"ל משותף של מפעלי הייצור של אינטל, שקודמו לדרגה הבכירה Corporate Vice President. מוקדם יותר השנה. שלומית וייס מונתה לסגנית נשיא בכירה (Senior VP) עם הצטרפותה מחדש לאינטל, וכעת, לראשונה אי פעם, שתי מנהלות ישראליות נמצאות בדרגות כה בכירות בחברה. 
 
בנוסף להם, אורן כהן מונה לדרגת סגן נשיא (VP) בקבוצת הייצור של אינטל העולמית, איתי יוגב מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת ה-IT של אינטל, נעם אבני מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, עמיר יצחקי מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, תומר ששון מונה לסגן נשיא (VP) בקבוצת המחשוב האישי, ד"ר אדר קליר מונה ל-Intel Fellow (המקבילה הטכנולוגית לסגן נשיא) בקבוצת הייצור, יולי מנדלבלט מונה ל-Intel Fellow בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים, ואיתמר לוין מונה ל-Intel Fellow בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים.
 
המינויים החדשים מצטרפים לארבעה מינויים נוספים לדרגות VP שאינטל ביצעה במהלך שנת 2021 - מינוייהם של ערן סודק, נדב אורבך, צחי וייספלד ורידא מסארוה. המינויים הם בעיקר לחטיבות העוסקות בטכנולוגיה - בין אם בייצור או בפיתוח. בנוסף, נוספים גם המינויים לתפקידי Fellow. בחברות אמריקאיות מדובר בחוקרים ובמהנדסים שתפקידם להכין את השטח לטכנולוגיות העתידיות של החברה. לרוב, הם אלה שמגישים את הפטנטים ואחראים לפיתוחים המתקדמים ביותר. ריכוז של ישראלים בתפקידים אלה מראה כי החברה צפויה להמשיך ולחזק את פעילותה בישראל.