מחשוב קצה נייד ומשקפיים חכמים: השילוב לעובדים בשטח

יום ו', 8 ביולי 2022

 

עם ההתרחבות המהירה של טכנולוגיות מציאות רבודה (AR) ומציאות וירטואלית (VR) הכובשות את השוק הארגוני, חברות רבות מחפשות פתרונות לשימוש בטכנולוגיות הללו בפעילות היומיומית שלהן. מגזרים רבים, משירותי בריאות ועד ייצור או בנייה, רואים בטכנולוגיות האלה - ההופכות למתוחכמות יותר ויותר - ערך רב בתמיכה בייעול תהליכים, קשר עם עובדי שטח, שיפור הבטיחות והדרכה.

לפי סקר אחרון של יצרנית הלפטופים היפנית דיינהבוק, לא מפתיע כלל שהתפרצות הקורונה ב-2020 היא שהאיצה את התופעה הזו. עם יישום הדרגתי של יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית לתמיכה בהמשכיות עסקית, חברות היו עדות לעלייה הדרגתית בשימוש ב-ARו-VR, המתאימות במיוחד כדי להקל על עבודה מרחוק ושיתוף פעולה צולב. כיום, האימוץ צפוי להמשיך ולהתעצם, במיוחד עם ההיכרות הגוברת עם הטכנולוגיות הללו במגזרים שונים, ההמרה של נכסים פיזיים לדיגיטליים והשילוב של קישוריות 4Gו-5G.

במקביל ל-AR, גם שוק מחשוב הקצה הואץ משמעותית במהלך השנה האחרונה. למעשה, המחקר של דיינהבוק גילה שיותר ממחצית (52%) ממקבלי ההחלטות בתחום ה-ITמאמינים שהחלטות רכישה הקשורות למחשוב קצה חיוניות יותר היום מאשר לפני המגיפה.

מחשובקצה נתפסבתורהטכנולוגיההמתפתחתהמשבשתביותר, ואחריה AI, IoT  ואבטחת סייבר. זה מוביל לצמיחה בחדשנות ולאימוץ של תשתית קצה, כאשר IDC   צופהעלייהשל800% במספר אפליקציות הקצה עד 2024.

טכנולוגיות כמו ARימנפו פס רחב סלולרי משולב (4Gו-5G) ומחשוב קצה לאימוץ בקנה מידה רחב. רוחב הפס של טכנולוגיות הרשת העדכניות מאפשר יישום של מקרי שימוש בשיתוף פעולה גבוה, והמעבר לכיוןן ה-Edge מקרב את הנתונים למשתמש הקצה, מאפשר זמני ביצוע וצריכת משאבי רשת מופחתים, ובמקביל מאפשר לבצע פעולות בהיעדר של גישה לאינטרנט. עם פריסה רחבה של 4Gכעת והצמיחה של 5G, מחשוב Edgeו וטכנולוגיות כמו משקפי ARא אמורות להציע הזדמנויות משמעותיות בשוק הארגוני במהלך השנה הבאה.  

לפי דיינהבוק, מקרי השימוש המשמעותיים ביותר יהיו:

תמיכה מרחוק

סיוע מרחוק כולל משתמש.ת המרכיב.ה זוג משקפיים חכמים ומומחה.ית או מאמנ.ת, במיקום אחר, המסוגלים לראות את מה שהמשתמש.ת רואה. זה יאפשר לספק הדרכה בזמן אמת למפעיל.ה באתר, להציע הדרכה וייעוץ לגבי תיקוני מכונות, בניית חלקים חדשים או ניקוי חלקים. זה לא רק יפחית זמני השבתה לא מתוכננים ופליטות פחמן הקשורות לנסיעות, אלא גם יהיה זול יותר ויכול למלא את פער הכישורים המשפיע כיום על תעשיית המכונות והבנייה. מומחים שאינם צריכים לנסוע לאתר יכולים לתקשר עם עובדים רבים יותר ביום, ובכך להקצות את המשאבים שלהם בצורה יעילה וחסכונית יותר.

שיתוף פעולה בזמן אמת

לפעמים, מספר עובדים צריכים לשתף פעולה על אובייקטים בודדים, כך שהיכולת לעשות זאת באופן וירטואלי תביא יתרונות משמעותיים. לדוגמה, אם אובייקט וירטואלי דורש צוות מעצבים לעבוד עליו בזמן אמת, השימוש במשקפיים חכמים יכול להוות תמיכה מצוינת, ולאפשר שיתוף מיידי של מודלים והערות בתלת מימד. במגזר הייצור במיוחד, הדבר יביא יתרונות עצומים לחברות המעוניינות לצמצם נסיעות מיותרות.

הדרכה

נאמר רבות על השימוש ב-ARכדי לחולל מהפכה בהדרכה במגזרי הבנייה והייצור. יצרני OEMיכולים, למעשה, לספק למכונות הוראות בנייה שהועמסו על גבי משקפי ARחכמים, מה שמאפשר לכל עובד.ת להרכיב אותן. למרות שציוד כל העובדים החדשים במשקפיים חכמים מצריך השקעה ראשונית, החיסכון לטווח ארוך הוא, פוטנציאלית, מאד משמעותי.

מכירות ושיווק

ARגם עשתה את דרכה לעולם המכירות והשיווק. רק תארו לעצמכם ספקים שמדריכים קונים פוטנציאליים דרך גרסאות וירטואליות של ייצור, או ממחישים את המיקום והמראה של מכונה חדשה באמצעות AR. ספקים אפילו יוכלו להקים מפעלי דגמים שבהם יוכלו להדריך את הקונים ישירות מהמשרדים שלהם, ובכך להפחית את הצורך בנסיעות ועם יתרונות כלכליים וסביבתיים.

למרות שהיתרונות של משקפי ARח  חכמים ומחשוב קצה עשויים להיראות ברורים, השנתיים האחרונות הן שהפכו את הטכנולוגיה הזו לבעלת ערך רב כל כך. נסיבות שנגרמו על ידי הגבלות נסיעות גלובליות והפחתות אילצו חברות רבות להתפתח בקצב מהיר יותר ולראות לכלי שיתוף פעולה מתוחכמים יותר ויותר לשיפור התקשורת בטווח הארוך. משקפי AR חכמים מאפשרים את סביבת העבודה ההיברידית החדשה שנועדה להישאר, ומאפשרים חיבורים מהירים ומוטבים יותר המתאימים לדינמיקה המשתנה של עולם הפוסט-קורונה.