נחתמה עסקת רכישת פרטנר לקבוצה בראשות הפניקס

יום ה', 25 בנובמבר 2021
עסקת פרטנר חתומה.   בתוך שישה ימים, מתוכם ארבעה ימי עסקים, נסגרו כל הפרטים והשליטה בחברה צפויה לעבור לידיהם של אבי גבאי ושלמה רודב, ולצידם ניר ארקין, פניקס, כלל ומנורה.
 
הקבוצה הרוכשת תשלם לקרן האצ'יסון הסינית שמחזיקה במניות כיום 300 מיליון דולר עבור המניות (כ-930 מיליון שקל). 
הפניקס תהיה הגוף הגדול ביותר בקבוצת הרוכשים ותשקיע בעסקה 400 מיליון שקל, 330 מיליון עבור המניות ו?70 מיליון שקל שיועמדו כמימון לרודב וגבאי כחלק מ-93 מיליון שקל שהשניים ישלמו במסגרת העסקה. גבאי יעמיד מהונו האישי כ-20 מיליון שקל לעסקה, ויחזיק למעשה כמעט בכל 10% המניות שירכשו השניים. 
 
"כלכליסט" מציין כי האצ'יסון דרשה מהקבוצה שיפוי מיוחד למקרה שגבאי לא יוכל להיכנס לעסקה בסופו של דבר, הן בשל אי אישור הרגולטור והן בשל צו מניעה שתבקש סלקום להוציא בעקבות המעבר החפוז של גבאי מחברה לחברה, אפשרות שעדיין לא נידונה בדסק"ש, החברה האם של סלקום, ובסלקום עצמה, 
גבאי צפוי להתמנות ליו"ר החברה ואילו רודב ישמש דירקטור רגיל. הרוכשים צפויים להתחיל לחפש מנכ"ל חדש אחרי שיקבלו היתר שליטה, מהלך שעשוי לקחת מספר שבועות או חודשים.
 
הפניקס היתה למעשה זו שגיבשה את הקבוצה, הובילה אותה לכל אורך הדרך ובנתה את המבנה הפיננסי של העסקה, בחשאיות במשך קרוב לחודש כולל הפגישות עו"ד אהוד סול, שמשמש כנאמן למניות השליטה של האצ'יסון. 
 
כעת תידרש הקבוצה הרוכשת לקבל את האישורים הרגולטוריים לעסקה, בהם את אישור רשות התחרות וכן את אישור משרד התקשורת, שלא צפוי להערים קשיים מאחר ומדובר בבעלות של גורמים ישראליים בעלי היסטוריה בשוק התקשורת.