מי קילל? שאלת זהות המקלל את ד"ר שרון אלרעי פרייס תיפתר

יום ה', 9 בדצמבר 2021

 

 
מי קילל? שאלת מיליון הדולר שנשאלה אינספור פעמים בחודשים האחרונים לגבי הקללה שהוטחה לעברה של יו"ר ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, באחת  מהתכנסויות וועדת החוקה של הכנסת, עשויה לבא על פתרונה.
 
כך עדכן אור חיים אנידג'ר (בתמונה), מנכ"ל חברת ליבונאה, שהציג בוועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2021 שהתקיימה באחרונה  והסביר כי החברה המתמחה בטכנולוגיית עיבוד שפה טבעית (NLP) וזיהוי קולי (Speech Recognition) בשילוב בינה מלאכותית, מעניקה פתרונות מבוססי שפה וקול להבנה שפה מדוברת בקטעי אודיו, הבנה ופיענוח של מעל 100 שפות טקסטאליות ובהן לראשונה עברית ושפות שמיות.
 
הפתרונות החכמים הללו יכולים לתת מענה למקרים כמו זה שהתרחש בוועדת החוקה ולמקרים רבים אחרים בהם נדרש טיפול מולטי דיסיפלינרי. במהלך ההרצאה שנתן בוועידה ציין אנידג'ר כי חברת ליבונאה כבר מקדמת פיילוטים עם הכנסת, הביטוח הלאומי, בנקים, חברות ביטוח, מערכת הבריאות ועוד, על מנת למקסם את השימוש במידע הקיים אצל כל אחת מהן בצורה המיטבית ובאופן שלא התאפשר עד כה. 
בתוך כך, אפרים רייך, מנכ"ל אימג'סטור מערכות ושותף בחברת ליבונאה הזמין את שרת הכלכלה והתעשיה, אורנה ברביבאי (בתמונה ביחד), שדברה על הצורך בהכשרת חרדים ואוכלוסיית הפריפריה למקצועות הטכנולוגיה,  לפגוש במו עיניה את הפעילות בחברת אימג'סטור המעסיקה מעל 400 עובדים ובהם גם נשים וגברים מהמגזר החרדי.  
 
מעל 1800 איש גדשו את מתחם הארועים "גבריאל" בנס ציונה, בועידת ישראל לטכנולוגיות המידע 2021 של הלשכה לטכנולוגיות המידע. הארוע התקיים על פי הנחיית משרד הבריאות והקהל נחלק לאזורים שונים במתחם על מנת לעמוד במגבלות. 
 
בארוע דיברו ראש הממשלה, שרת הכלכלה והתעשייה, שרת הפנים, המפקח על הבנקים ועוד בכירי ממשלה, כלכלה וטכנולוגיה רבים. אלי פרנק, יו"ר הלשכה: "העוצמה ששידרה הועידה  מלמדת על החשיבות הגדולה של טכנולוגיות המידע למשק, כלכלה, עסקים וחברה. זה היה בהחלט מעודד לראות קהל מגוון - עסקי, ציבורי, טכנולוגי שבא לשמוע על איך למנף את טכנולגיות המידע להצלחה, איך להתמודד עם אתגר המחסור בכח אדם בהייטק, איך להתאים את פרויקטי הטכנולוגיה לעידן הנוכחי של התפתחות מואצת בתחומי הדיגיטל והדאטה".