סמסונג גלקסי M52 5G: סמארטפון ביניים במחיר סביר

יום א', 28 בנובמבר 2021
 
נראה כי סמסונג החלה במרץ לממש את תוכנית החידושים שלה (כפי שפורסם לראשונה ב-SoftNews.
 
כעת סמסונג מביאה  לארץ את בשורת סדרה M, שנציגה האחרון - ה-M52 5G - הושק החודש בעולם, עם מפרט שמיועד להכות בין היתר את סמארטפוני הנוט של שיאומי והנורד של וואן פלוס. המחיר דומה, גודל המסך דומה, הסוללה גם ובחלק מהרכיבים רואים שסמסונג מנסה להציע יתרון שיכה את המתחרות. 
ה-M52 לא מציע עיצוב יוצא דופן. הוא מגיע לישראל במגוון  צבעים כהה, הגב צבוע בשחור ועליו מודפסים פסים דקיקים לאורך. החיפוי מפלסטיק איכותי לא מסגיר את העובדה שכמעט אין מתכת במבנה של המכשיר. זה שומר על משקל נמוך, אבל העמידות כמובן בסימן שאלה. 
 
גוף המכשיר גם הוא מפלסטיק איכותי. מעבר למשקל עצמי נמוך של 173 גרם, המכשיר גם דקיק מאוד, 7.4 מ''מ. זאת אומרת שגם עם כיסוי מגן, המכשיר לא מורגש כבד ומסורבל. 
 
מעבר לגוף מפלסטיק, שלו חסרונות בדמות עמידות נמוכה למכות, ה-M52 גם לא כולל תקן IP להגנה מפני מים ואבק. השאלה היא מהי סביבת העבודה שלכם.
 
בגב המכשיר  מערך הצילום שמורכב בבליטה מרובעת שלא גבוהה במיוחד ועם כיסוי כנראה שלא תבלוט כלל. בצד ימין  סורק טביעות האצבעות ומעליו כפתור עוצמת הקול. 
 
 הנקודה החזקה ביותר של ה-M52  הוא המסך. הוא מבוסס על פאנל סופר AMOLED פלוס של סמסונג עם קצב רענון של 120 הרץ כמו במכשירי הדגל של החברה ורזולוציית FHD. גודלו 6.7 אינץ' והוא ישר לחלוטין ללא שוליים משתפלים.
המסך בהיר יחסית ומצליח להתמודד יפה מאוד עם אור שמש ישיר.  סמסונג שלא כהרגלם כיילו את הצבעים שלו כך שיהיו פחות רוויים מאשר במסכי הסדרות היקרות יותר.
 
המעבד הוא סנאפדרגון 778G מתומן ליבות, ארבע במהירות 2.4 גיגה-הרץ וארבע במהירות 1.8 גיגה-הרץ. זה מספיק כדי להתמודד יפה מאוד עם חלק ניכר מהמשימות שמעמיסים על מכשיר כזה - ניגון וידאו, משחקי תלת ממד, עריכת תמונות וצילום.
 
מרחב האחסון מוגבל  עם 128 גיגה-בייט, אבל יש חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון של עד 1 טרה-בייט. זכרון הפעולה בן 8 או 6 גיגה-בייט.
 
הסוללה בת 5,000 מיליאמפר שעה מאפשרת להשתמש בו למשך יום שלם ויותר. הבעיה היחידה בו הוא תקן הטעינה ה"מהירה" של סמסונג בעוצמה של 25 וואט שממלא  חצי ממנה בארבעים דקות.
 
ממשק המשתמש של סמסונג - One UI - בגרסה 3.1 שלו מבוסס על אנדרואיד 11. ניתן להוסיף הרבה מאוד יישומונים למסכי הבית, החל ממזג האוויר, יומן או אפילו חלונית ווטסאפ. הנראות שלו מעולה וקל מאוד לנווט בין האפשרויות השונות. 
 
האנליסטים שבחנו לעומק את המכשיר החדש  מציינים כי בסך הכל חוויית השימוש ב-M52 טובה. קל מאוד להתאים אותו לדרישות. ישנה גם תצוגה תמידית (Always On Display) שניתן להפעיל מההגדרות ושתציג לכם שעה, תאריך, אחוז סוללה והודעות. 
המחיר המשוער בארץ פחות מ-2000 שקל למכשיר .