חידושים ועדכונים בגוגל

יום ו', 1 באוקטובר 2021
 גוגל מציגה בימים אלה מספר חידושים ועדכונים שצפויים להגיע בשלבים שונים למנוע וכן לאפליקציות החיפוש השונות בסמארטפונים - בין אם באנדרואיד או באייפון. כל החידושים מבוססים על MUM, או מודל מולטיטסקינג אחוד , שלמעשה זהו מנוע שמסוגל לנתח ולהבין את כל ההקשרים של החיפוש ולספק תוצאות בהתאם.
  
החידוש העיקרי שנראה בקרוב באנגלית הוא שדה חיפוש מורחב שנקרא Things to know. הוא מספק תשובות לשאילתות חיפוש המתייחסות לנושאים. למשל אם תחפשו "ציור אקריליק", תוצאות החיפוש יכללו את כל ההקשרים בהם הנושא מופיע כמו גם את התשובות שקיבלו אחרים ולאן זה הוביל אותם. ההקשר של ציור למשל זה יכול להביא לחנות לציוד אמנות, מוזיאון מתמחה בתחום או את כל הציירים הגדולים בהיסטוריה שציירו בצבע אקרילי. 
 
ההקשר מורחב בהתאם לנושא וככל שהשאילתה רחבה  גוגל תספק יותר נתיבי תשובות שונים שעשויים לסייע לאתר את המענה המתאים. 
 
צוין כי זו תכונה שימושית בעיקר אם השאלה שלנו כללית מדי, או אם מילות החיפוש יכולות להצביע על מספר הקשרים שונים כמו "ספרים" שיכולים להיות או מעצבי שיער או ספרים שקוראים בהם. 
 
מעבר לחיפוש המסורתי בדפדפן, החברה גם מרחיבה את החיפוש החזותי דרך Google Lens.
 
מנוע זיהוי התמונות מקבל מספר מספר תכונות חדשות כגון: אפשרות לחפש צילומים או דמויות בתוך סרטון או בתמונות באתר; זיהוי של טקסט, תמונה או סרטון, צורות או כל פורמט מידע אחר. 
  
זו תכונה מאוד שימושית למי שמחפש תשובות מדויקות יותר מאשר "איפה נמצא האתר בתמונה". כך אפשר לבצע חיפוש לבגד בעזרת  חיפוש העיצוב הספציפי שלו או דוגמת הבד. התשובה תכלול את כל הבגדים עם עיצוב דומה או כל פריט עם דוגמה דומה. 
בנוסף גם משתמשי אייפון יוכלו בקרוב לעשות שימוש ב-Lens בסמארטפון. אך כאן מדובר כנראה בתגובה של גוגל לתכונת החיפוש הוויזואלי שאפל הציגה ב-iOS 15 ושמשלב הרבה מאוד תכונות שקיימות בגרסת Lens לאנדרואיד. חלק מהתכונות האלה יושקו בתקופה הקרובה, אך הרוב רק באנגלית ומיעוטן גם במספר שפות נוספות.