אפל וסמסונג מתחרות על הזול

יום א', 20 במרץ 2022
אפל וסמסונג, לכאורה, מסכימות עתה על דבר אחד: אתה לא צריך לשלם קרוב ל-1,000 דולר כדי להשיג טלפון טוב יותר. אבל החזונות שלהם שונים מאוד בכל הנוגע למה שהופך טלפון במחיר סביר לכדאי.
 
ההבדל הזה בגישה הוצג במלואו באחרונה. שתי החברות קיימו במות  מרכזיות וירטואליות כדי להכריז על טלפונים חדשים במחירים של מאות דולרים מתחת לאייפון 13 ו-Galaxy S22 תופס הכותרות.
 
אפל הייתה הראשונה עם אירוע ב-8 במרץ שהכריזה על ה-iPhone SE במחיר של  429 דולר. הטלפון במחיר הנמוך של אפל נראה כמו ה-iPhone 8 של 2017, אבל מגיע מצויד ב-5G ובאותו מעבד כמו ה-iPhone 13.
 
סמסונג המשיכה במרוץ ב-17 במרץ על ידי הצגת ה-Galaxy A53 5G, טלפון ב-450 דולר שמגיע עם חלק מאותן תכונות כמו של עמיתים יקרים יותר, כולל מסך כמעט ללא שוליים ומצלמה מרובת עדשות.
 
ההכרזות חושפות הרבה על הטכנולוגיה שאפל וסמסונג חושבות שהיא נחוצה לטלפון מודרני. אפל נותנת עדיפות לספק את המעבד העדכני ביותר בעלות נמוכה, גם אם זה אומר ליישם עיצוב מיושן ומצלמה פחות תכליתית.
 
לעומת זאת, אפשר לטעון שסמסונג נוקטת בגישה ההפוכה. הטלפונים המוזלים של סמסונג פועלים בדרך כלל על שבבים פחות חזקים ממכשירי ה-Galaxy S שלה, אבל הם עטופים בעיצוב מודרני שבמבט ראשון עלולים  לבלבל את הקונים מול המכשירים היקרים יותר.