רכיב קריטי בהצלחה העתידית של המכוניות החשמליות

יום א', 26 בדצמבר 2021

 

מחקר שוק שפירסמה לקראת סוף 2021 חברת קארזון לא הפתיעו את העוסקים בתחום הרכב הישראלי: הגידול במסירות מכוניות חשמליות בשנת 2021 קפץ ב-582% והמכונית נמכרת ביותר ללקוחות פרטיים הייתה הטסלה 3. מחקרים אחרונים מראים מכוניות חשמליות  יהוו 10% ממכירות רכבי הנוסעים בעולם עד 2025 והמספר יגדל ל-28% ב-2030 ול-58% ב-2040.

"תכונות כגון קישוריות מתקדמת, טלמטיקה חכמה, תא נהג דיגיטלי חדשני ויכולות ADAS(מערכות סיוע מתקדמות לנהג) הופכות לסטנדרט במכוניות החשמליות של היום, מה שמניע את הביקוש לתוכנה חכמה", אומרת מיכל גבע, מנכ"לית HARMAN  ישראל, "וכאן נכנסת לתמונה טכנולוגיית הקישוריות האלחוטית - ה- OTA (Over-the-Air)  שלנו, שמפותחת בישראל, שמסייעת בביצוע העדכונים הנדרשים של תוכנות הרכב". מדובר בפתרון דה פאקטו כיום שמאפשר לבצע עדכוני תוכנה למכוניות בכל רחבי העולם, כש-25 יצרניות רכב משתמשות בפתרון לעדכן מרחוק מעל 30 מיליון מכוניות ברחבי העולם ובשנים הקרובות המספר הזה יגיע לכ-300 מיליון רכבים מחוזים שכבר נחתמו.

ככל שחומרת הרכב הופכת מתקדמת יותר, כך גם ציפיות הצרכנים מחוויית הנהיגה עולות, אומרת גבע. "יצרני OEM  וצרכנים כאחד, ומיליוני רכבים ביניהם, סומכים על HARMAN  כדי לוודא שחווית ה-OTA  שלהם היא הטובה ביותר שיש לתעשייה להציע. במשך שנים, HARMAN  מובילה את שוק OTA  והפתרונות ממשיכים גם לתמוך בפלטפורמות החשמליות המתקדמות ביותר של ימינו. פתרון HARMAN OTA  תומך כיום בעדכונים אלחוטיים של למעלה מ-100 סוגי מערכות בקרה אלקטרוניות בכלי רכב – כולל במכוניות חשמליות".

ספציפית לרכבים חשמליים, HARMAN  מציעה, בין השאר, מנגנון עדכון OTA  מאובטח, המיועד לארכיטקטורות רכב חדשות ומתקדמות, הכולל תמיכה בעדכונים ביחידות קצה ממוחשבות, דוגמת שרתי רכב אזוריים או מרכזיים. הוא מאפשר עדכוני תוכנה חסכוניים בצריכת חשמל ומאפשר הפעלת מגוון שירותים  ותכונות לפי דרישה (דוגמת הורדת מפות ייעודיות ושירותי ADAS). בנוסף, השירות של HARMAN  תוכנן להציע יכולות מתקדמות של עדכוני תוכנה וניהול התקנים למכשירי IoT  שאינם חלק מובנה מהמערכת החשמלית של המכונית.  

"חשמול מכוניות מציג הזדמנויות גדולות עבור ספקי פתרונות OTA ", אומרת גבע, "לדוגמה, ערוצי נתונים דו-כיווניים של OTAיכולים להיות ממונפים על ידי יצרני רכב כדי לאסוף בצורה מאובטחת נתוני רכב עבור יישומים שונים, כולל אבחון מרחוק עבור פלטפורמות משולבות, איסוף דפוסי התנהגות נהגים ונקודות נתוני שימוש היסטוריים בסוללה, כדי בסופו של דבר לשפר את ביצועי הסוללה הכוללים, עדכוני מפות ועוד".

"ההובלה שלנו בשוק ה-OTA  הופכת את HARMAN  לבחירה הברורה עבור יצרניות רכב חשמליות מובילות ברחבי העולם ויצרני OEM  שעוברים ממכוניות מונעות בנזין למכוניות חשמליות, והם זקוקים לפתרונות שלנו כדי לתמוך בפיתוח של פלטפורמות רכבים חשמליים, המתקדמות ביותר עם ביצועים חלקים ותשתית שירות מתקדמת".

אודות HARMAN

HARMAN  מתכננת ומייצרת מוצרים מקושרים ופתרונות עבור יצרני מכוניות, צרכנים וארגונים ברחבי העולם, ביניהם: מערכות מכוניות מקושרות (חכמות), מוצרי אודיו ווידאו, פתרונות אוטומציה ארגוניים ושירותים התומכים באינטרנט של הדברים (IoT). שרותי התוכנה של HARMAN  מניעים מיליארדי מערכות ומכשירים ניידים, כשהם מקושרים  ומאובטחים על פני כל הפלטפורמות בהן הם פועלים, מהעבודה, דרך הבית ועד למכונית ולמובייל. החברה מעסיקה מעל 30,000 עובדים ברחבי העולם.