מנכ"ל אינסטגרם בסנט: להקים גוף לשמירה על הגנת הצעירים באינטרנט

יום ה', 9 בדצמבר 2021
בהופעתו הראשונה בפני פאנל של הסנאט קרא המנכ"ל הישראלי-אמריקאי של אינסטגרם אדם מוסרי להקים גוף מתוך התעשייה עצמה שיסייע לשמור על בטיחות השימוש של צעירים באינטרנט.
 
בעדות כתובה שאותה הקריא מוסרי הוא אמר שהגוף שיוקם צריך להתייחס לסוגיות כמו "איך לאמת את גיל המשתמש, כיצד לעצב חוויות המותאמות לגילאים מסוימים, ואיך להחיל בקרת הורים" באופן אפקטיבי.
 
מוסרי אמר שחברות כמו אינסטגרם "צריכות לדבוק בסטנדרטים האלה כדי לזכות בחלק מהגנות החוק". בהקשר זה הוא התייחס לסעיף החקיקה בארה"ב המקנה הגנה לפלטפורמות טכנולוגיות מפני אחריות על התוכן שפורסם על ידי כלל המשתמשים. 
"אני מכיר בכך שלרבים בחדר הזה יש הסתייגויות עמוקות מהחברה שלנו", אמר מוסרי, "אבל אני רוצה להבטיח לכם שאכן יש לנו אותה מטרה. כולנו רוצים שבני נוער יהיו בטוחים באינטרנט".
באחרונה הכריזה אינסטגרם על פיצ'רים חדשים המיועדים לילדים. מוסרי הצביע על שינויים אלה, הכוללים כלים כמו פיצ'ר בשם "לקחת הפסקה" שנועד לעזור להגביל את זמן השהייה של ילדים באינטרנט. לטיקטוק יש פונקציה דומה המופיעה כאשר משתמשים מבלים יותר מדי זמן באפליקציה.
 
מוסרי, בן לאב ישראלי בעל אזרחות ישראלית ואמריקאית, מונה לתפקיד לפני למעלה משלוש שנים. הוא זומן לעדות, בעקבות חשיפת מחקר פנימי של פייסבוק (ששינתה לאחרונה את שמה ל"מטא") שמצא כי אינסטגרם פוגעת בדימוי העצמי של שיעור ניכר מקרב המשתמשים, בעיקר נערות.