גוגל לעובדיה: מי שלא יעמוד במדיניות החיסונים - יפוטר

יום ד', 15 בדצמבר 2021
 
חברת גוגל הודיעה לעובדיה כי הם עלולים להיות מפוטרים וכן יפסידו שכר  אם לא יעמדו במדיניות ההתחסנות של החברה נגד קורונה, כך לפי מסמכים פנימיים שהגיעו לידי אתר CNBC. המסמכים, שהופצו על ידי ההנהלה, מציינים כי העובדים היו צריכים להצהיר עד ה-3 בדצמבר מה מצב החיסונים שלהם ולהעביר תיעוד רלוונטי או לבקש פטור מסיבות רפואיות או דתיות. בחברה הדגישו כי לאחר התאריך שצוין ההנהלה תתחיל לפנות לעובדים שלא עדכנו כראוי את הסטטוס או שאינם מחוסנים, וכן לעובדים שבקשתם לפטור לא אושרה. 
זוהי עוד צרה על ראש גוגל לאחר שהפסידה בערעור משפטי ותשלם לאיחוד האירופי קנס של 2.8 מיליארד דולר
הנחמה היא שהוכרז על  דו"חות טובים לגוגל: ההכנסות זינקו ב-41% למעל 65 מיליארד דולר.
 
במסמכים הדגישה החברה כי עובדים שלא יעמדו בדד-ליין להתחסנות שנקבע ל-18 בינואר יוצאו לחופשה בתשלום למשך 30 ימים ולאחריה יוצאו לחל"ת למשך שישה חודשים שבסופה יפוטרו. "אנחנו מחוייבים לעשות את כל מה שצריך כדי לעזור לעובדים שלנו שיכולים להתחסן לעשות זאת ועומדים מאחורי מדיניות החיסונים שלנו", נמסר בתגובה מגוגל. 
 
בחברה תכננו להחזיר את העובדים למשרדים ב-10 בינואר, אבל באחרונה דחו שוב את התוכניות למועד לא ידוע, בעיקר בשל החששות סביב התפרצות האומיקרון. עם זאת, בגוגל מקווים כי יוכלו בהמשך השנה הבאה לשוב למתכונת של לפחות שלושה ימי עבודה מהמשרדים בשבוע ובשלב זה מעודדים את העובדים להגיע "כשהתנאים מאפשרים זאת כדי להתחבר מחדש עם חברים לעבודה פנים מול פנים ולעבוד על השריר של הגעה למשרד באופן קבוע יותר".  
 
כפי שפורסם ב-SoftNews בממשל ביידן ניסו לחייב חברות המעסיקות מעל 100 עובדים לוודא שהעובדים מחוסנים או נבדקים בקביעות, אולם בחודש שעבר בית המשפט הגבוה הקפיא את הדרישה. ובכל זאת, בגוגל ביקשו מ-150 אלף העובדים שלהם לעדכן את מצב ההתחסנות גם אם הם ממשיכים לעבוד מהבית. "כל מי שנכנס לבניין של גוגל חייב להיות מחוסן לגמרי או בעל אישור שיאפשר לו לבוא לעבודה", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה, שהוסיפה כי "בדיקות תכופות אינן חלופה לחיסונים".
לפי אתר CNBC. עובדים שיוצאו לחל"ת יוכלו לשמור על התנאים ועל הזכויות שלהם במשך 92 הימים הראשונים, אך  אם לאחר שישה חודשים עדיין לא יעמדו בדרשות ההתחסנות "ההעסקה שלהם בגוגל תסתיים".