סין: כל העסקאות הקשורות במטבעות קריפטוגרפיים אינן חוקיות

יום ש', 25 בספטמבר 2021

מאת משה שלו עורך ראשי  SoftNews

 

בהודעה מפתיעה ורבת משמעות - הבנק המרכזי של סין הכריז עתה  כי כל העסקאות הקשורות במטבעות קריפטוגרפיים אינן חוקיות וזאת לשם התגברות ההתמודדות של המדינה עם תעשיית טריליון הדולר.
 
"פעילות עסקית הקשורה למטבעות וירטואליים היא פעילות פיננסית בלתי חוקית", נכתב בהודעה באתר בנק העם של סין.
 
על פי ההודעה, בייג'ינג תאסור על כל המוסדות הפיננסיים, חברות התשלומים ופלטפורמות האינטרנט לאפשר מסחר במטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף, הבנק המרכזי של סין מבקש לכוון לבורסות חוץ, ומצהיר כי "מתן שירותים על ידי המרת מטבעות וירטואליים מעבר לים לתושבי סין באמצעות האינטרנט" אינו חוקי.
 
ההודעה גרמה למטבעות קריפטוגרפיים לצנוח, כאשר הביטקוין צנח מתחת לרמה של 42,000 $ לפני שהתייצב, בעוד Ethereum, המטבע השני בגודלו, צנח יותר מ -10% לרמה של 2,800 $. המטבעות הקריפטוגרפיים העולמיים ראו השנה תנודות תנודתיות שנגרמו בחלקן על ידי תקנות סין כאשר בייג'ינג מבקשת לצמצם את התעשייה.
 
מסחר במטבעות קריפטוגרפיים גרם לשיבוש "הסדר הכלכלי והפיננסי, גידול פעילויות בלתי חוקיות ופליליות כגון הימורים, גיוס כספים בלתי חוקי, הונאה, תוכניות פירמידה והלבנת הון, וסיכון רציני לבטיחות רכושם של אנשים", נכתב בהודעת הבנק. אומר.
 
"זו לא הפעם הראשונה שסין מאיימת בפעולה, ועד כה היא לא הצליחה לפעול", אמר ג'ורג 'מונגהאן, אנליסט בצוות התמטי של GlobalData. "השבועות הקרובים יהיו קשים לשווקי הקריפטו שכבר היו על הגבול לאחר ההערות האחרונות של ה- SEC, אך רק לחקיקה בפועל תהיה השפעה ארוכת טווח".
 
סין הביעה מזמן את הסתייגותה ממטבעות קריפטוגרפיים, בין היתר בגלל הקשרים שלהם להלבנת הון וצריכת אנרגיה מופקעת. מוקדם יותר השנה אישרו גורמים רשמיים בסין איסור ישן האוסר על חברות פיננסיות לסייע באופן פעיל בכרייה ובמכירה של מטבעות קריפטוגרפיים. בייג'ינג גם עברה לצמצם את כריית המטבעות הדיגיטליים, שמשתמשים בכמויות אדירות של אנרגיה, והחלפות מטבעות במדינה וגם בחו"ל. למרות שבייג'ין מתרחקת מביטקוין, את'ריום ומטבעות קריפטו אחרים, סין מבקשת להיות אחת המדינות הראשונות שמגלגלות מטבע דיגיטלי משלה, היואן האלקטרוני.