צבא ארה"ב יוצא למתקפה נגד קבוצות של האקרים

יום ב', 6 בדצמבר 2021
צבא ארה"ב יוצא למתקפה נגד קבוצות של האקרים מפעילי תוכנות כופר כאשר חברות אמריקאיות הופכות יותר ויותר מטרות להתקפות תוכנות זדוניות, כך הודה "מגן הסייבר" הבכיר במדינה.
 
עד לפני כתשעה חודשים, ריסון מתקפות כופר נתפס כאחריות של רשויות אכיפת החוק, אמר לניו יורק טיימס גנרל פול מ. נקסון, ראש פיקוד הסייבר האמריקאי ומנהל הסוכנות לביטחון לאומי. אבל התקפות כמו אלו על  Colonial Pipeline ומפעלי בקר JBS "השפיעו על התשתית הקריטית שלנו", אמר הגנרל, שהוביל סוכנויות פדרליות להגביר את האיסוף והשיתוף של מודיעין על קבוצות ההאקרים של תוכנות כופר.
 
"הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להבין את היריב ואת התובנות שלו טוב יותר ממה שאי פעם הבנו אותן בעבר", אמר נקסון בראיון בפורום ההגנה הלאומי של רייגן, מפגש של גורמי ביטחון לאומי.
 
Nakasone לא תיאר את הפעולה שננקטה או זיהה את הקבוצות שאליהן מכוונות, אך אמר שאחת המטרות היא "להטיל קנסות ורדיפות"  על קבוצות של תוכנות כופר.
 
הפעילות המוגברת באה בעקבות שורה של מתקפות סייבר על הממשל הפדרלי וחברות פרטיות, מה שמצית מחדש את החששות לגבי הפגיעות של תשתית קריטית.
 
כפי שפורסם התקפת תוכנת כופר משתקת על צינור רב מדינתי  אילצה את סגירתו של צינור נפט גדול בארה"ב במאי, מה שהוביל לחשש ממחסור נרחב בגז לאורך החוף המזרחי. חודש לאחר מכן, JBS USA, אחת מיצרניות הבשר הגדולות בארה"ב, סבלה ממתקפת תוכנת כופר שדחתה זמנית את פעולת מפעלי העיבוד.
 
בתכניות כופר כמו זו המשמשת ב-Colonial, תוקפים משתמשים בקוד כדי להשתלט על מערכת מחשב ואז דורשים כסף כדי לפתוח אותה. מתקפות הכופר העולמיות של WannaCry בשנת 2017, למשל, נעלו מערכות מחשב בבתי חולים, בנקים וחברות טלפון. גם ממשלות ערים בארה"ב הוכפפו על ידי תקיפות של תוכנות כופר.
 
הנשיא ג'ו ביידן חתם במאי על צו ביצוע שמטרתו לשפר את הגנת הסייבר של ארה"ב, ואמר כי המתקפה על הצינור הקולוניאלי הדגישה את הצורך לעשות יותר כדי להגן על תשתיות קריטיות. הצו התווה מספר צעדים שמטרתם לחזק את אבטחת הסייבר של המדינה, כולל קריאה להסרת חסמים חוזיים לדיווח פדרלי על הפרות, דיווח על התקפות סייבר חמורות בתוך שלושה ימים והקמת "מועצת סקירת בטיחות סייבר" שתחקור משמעותית אירועים.