הצלחה ליוצאי המוסד: XM Cyber נמכרת ב-700 מיליון דולר

יום ג', 23 בנובמבר 2021
חברת הסייבר XM Cyber של ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, נעם ארז, בועז גורודיסקי (בתמונה),  ואיש העסקים הבינלאומי שאול שני, נמכרה באקזיט לתאגיד הגרמני Schwarz Group עבור 700 מיליון דולר. 
זאת לאחר שהחברה  השלימה סבב גיוס בסך 17 מיליון דולר .
שוורץ היא רשת הקמעונאות הרביעית בגודלה בעולם ובשנים האחרונות היא מתפתחת גם לתחום הדיגיטל והענן במסגרת אסטרטגיית צמיחה עדכנית. 
 
החברה הישראלית הוקמה לפני חמש שנים במהלכן גייסה 48 מיליון דולר. בין המשקיעים בה: בנק ההשקעות האוסטרלי Macquarie Capital, איש העסקים הקנדי ג'רי שוורץ, בורסת ניירות הערך Nasdaq, קרן החדשנות האוסטרלית OIF, ראש ה-CIA לשעבר דיוויד פטראוס, מנהלי ועובדי החברה.
 
נעם ארז, מנכ"ל ומייסד שותף של XM Cyber אמר בעקבות העסקה: "XM Cyber תמשיך להיות חברה עצמאית ורכישתה היום מהווה מקפצה יוצאת דופן לצמיחה והתרחבות בינלאומית מהירה וגיוס מאסיבי של עובדים בשלל תפקידים בישראל, אירופה וברחבי העולם". 
 
XM Cyber  הוקמה בשנת 2016 ומעסיקה כיום יותר מ_100 עובדים בישראל, ארה"ב ואירופה. לחברה עשרות רבות של לקוחות בארה?ב, אירופה ואסיה, ביניהם חברות הנמנות על הפורצ'ן 500 כגון מוסדות פיננסים מובילים, תשתיות קריטיות, תעשיה ועוד.
 
הטכנולוגיה של החברה זכתה להצלחה "בעזרת" הקורונה. השינוי בדפוסי העבודה והמעבר לעבודה מהבית הגדילו באופן ניכר את החשיפה של מערכות המחשוב הארגוניות לתקיפות מבחוץ דרך המחשבים של העובדים מרחוק. 
 
הרכישה תאפשר לחברה לפתח ולהרחיב את הטכנולוגיה, בין השאר על מנת להגן על תשתית ה-IT ושירותי הענן מבית Schwarz Group. יתרון עיקרי של הטכנולוגיה היא האפשרות להפעיל אותה בכל סביבת פעולה – ענן, שרתים מקומיים ואפילו במערכות מאובטחות ללא גישה ישירה לרשת. החברה תמשיך לפעול באופן עצמאי מהמטה בהרצליה ותציע את מגוון המוצרים שלה תחת אותו המותג וההנהלה הנוכחיים.