נמשך המאבק להשתלטות על אקספון

יום ג', 28 בספטמבר 2021
 
המאבק לרכישת חברת אקספון לא נח לרגע (גם בחגים) .
 
קרן ההשקעות כלירמרק ביחד עם איש העסקים יריב לרנר חתמו על הסכם עם סלקום, שבמסגרתו יפעילו את אקספון תחת הסכם שיתוף הרשתות שנחתם בין אקספון לבין סלקום בשנת 2018. 
 
כלירמרק ולרנר צפויים להגיש הצעה לרכוש את חברת הסלולר של אקספון (מרתון 018) מידי המנהל המיוחד, עו"ד עמית לדרמן. במסגרת ההסכם שנחתם עם סלקום תיכנס כלירמרק לנעליו של חזי בצלאל כבעלי השליטה בחברת הסלולר של אקספון, כולל לקיחת הרישיון של אקספון ממשרד התקשורת וכן את התדרים שרכשה החברה בדור 5, ותמשיך לבצע השקעות ברשת המשותפת לה ולסלקום. 
 
ההצעה של כלירמרק צפויה לספק החזר מלא של החובות לכלל נושי החברה, למעט חוב הבעלים לחזי בצלאל, כמו גם הבטחת העסקתם של כלל עובדי חברת הסלולר. ההסכם הנוכחי שעליו חתמה סלקום מחליף את הסיכומים שאליהם הגיעה החברה לפני שבועות עם הקבוצה שהוביל מנכ"ל אקספון לשעבר, איציק בן אליעזר, ביחד עם איש העסקים מוטי בן משה. הצעת בן אליעזר ובן משה, שעמדה להצבעת הנושים בסבב ההצבעה הקודם, הפסידה להצעה שהגישה אקספון עצמה, ובמסגרתה הסכם למכירת כלל הפעילות של החברה לאיש העסקים שמעיה רייכמן. 
 
אף שנושי החברה תמכו בהצעת החברה עם רייכמן וחרף המלצת המנהל המיוחד, שופטת בית המשפט המחוזי בלוד, עירית וינברג-נוטוביץ, שמנהלת את התיק, החליטה לא לאשר את ההצעה ולהחזיר את העניין פעם נוספת להכרעת הנושים, וכעת צפויים הנושים להצביע על ההסכם שנחתם בין סלקום לכלירמרק. 
סלקום נחשבת לנושה הגדולה ביותר של אקספון, ולפיכך צפויה לתמוך בהצעה של לרנר וכלירמרק. הנושה הפיננסי המובטח של החברה, בנק מזרחי טפחות, צפוי לתמוך בכל אחת מההצעות שתעניק לו החזר מלא של חובות החברה אליו, כפי שעשה גם בהצבעה הקודמת. החברה עצמה צפויה לתמוך בהצעת רייכמן, אותה היא כאמור הביאה אל השולחן מלכתחילה.