נענים לאתגר: אלו החברות שחזרו לעבודה מהבית

יום ב', 20 בדצמבר 2021
 
נענים לאתגר ההתמודדות עם המגיפה :
 
קריאתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לחברות לאפשר לחזור לעבודה מהבית נענתה - לפחות באופן חלקי. חלק מהחברות הודיעו לעובדיהן שאין חובה להגיע למקום העבודה. חברות במגזר הציבורי ממתינות להנחיות ברורות יותר איך לצמצם השהות במשרד , ולפי שעה ממשיכות לפעול כרגיל. 
 
ובינתיים: מאות עובדי סיטי בישראל קיבלו הודעה שכל עובד יכול לבחור מהיכן לעבוד. כאשר אין כל חובה להגיע לעבודה לעת עתה וניתן לעבוד מהבית.
גם חברת ההייטק Aquant הודיעה לעובדיה שהם לא צריכים להגיע לעבודה. בחברה זו המעסיקה בישראל 53 עובדים פעלו עד כה במודל היברידי המשלב עבודה מהבית ומהמשרד. ב-Nexar אמרו כי בעקבות בקשת העובדים (85 בישראל), החברה עוברת לעבוד מהבית. 
 
גם בחברת קלטורה נערכים לחזרה לעבודה מלאה מהבית. סיגל סרור, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה אמרה: "כחברת וידאו שרגילה לתקשורת באמצעות וידאו, אנחנו עובדים רק יומיים מהמשרד, והשאר מהבית. אם העובדים ירגישו לא בטוחים להגיע למשרד בגלל העלייה בתחלואה, נאפשר עבודה מהבית על מנת לשמור על בריאות העובדים ותחושת הביטחון האישית".
 
סטארט-אפ הסייבר הישראלי סמפריס (Semperis) המתמחה בהגנה, גיבוי ושחזור ישויות עבור ארגוני ענק ברחבי העולם, הודיע ל-200 עובדיו שיעברו זמנית לעבודה מהבית בעקבות ההצהרה של ראש הממשלה. מתן ליברמן, מנהל פעילות סמפריס ישראל, מסר: "אנחנו שמים את הבריאות של עובדי החברה ושל יקיריהם לפני הכול. בהמשך להודעת ראש הממשלה, החלטנו לעשות את הצעד האחראי והמתבקש ועדכנו את העובדים כי מהבוקר ועד 1 בינואר מומלץ לעבוד מהבית. אנחנו מאמינים שחברות שיכולות להרשות לעצמן עבודה מהבית חייבות לגלות אחריות". 
 
חברת Bright Data, המנגישה דאטה גלוי מהרשת לכל חברה וארגון, הודיעה הבוקר ליותר 300 עובדיה כי היא מזמינה אותם לעבוד מהבית. אם העובדים רוצים להגיע למשרד, החברה שלחה הנחיות לשמירה על בריאותם. החברה מסרה כי היא "מציבה את בריאות העובדים בראש והמליצה לעבוד מהבית מהבוקר ועד ל-1 בינואר 2022". 
בתורפז המפתחת ומייצרת תמציות טעם וריח, חומרי ביניים וחומרי גלם ייחודיים, ממשיכים לייצר בתפוקה מלאה בכל אתרי הייצור בארץ ובעולם. לנוכח המצב, עובדי המשרדים של החברה עברו לעבודה במודל היברידי ויכולים לבחור בין עבודה מהבית לעבודה במשרדים.
 
בבית ההשקעות מיטב דש ממשיכים במתכונת של עבודה היברידית. לפי המתכונת הנוכחית, רוב העובדים עובדים מהבית יום או יומיים בשבוע. לנוכח המצב שוקלים בבית ההשקעות לשוב ולהקטין באופן יזום את מספר העובדים שמגיעים למשרדים.
 
חברת החשמל מאפשרת מזה זמן ל-4,000 עובדיה לעבוד מביתם, והיתר ממשיכים במתכונת היברידית המשלבת עבודה מהבית ומהמשרדים בהתאם להתפתחויות ובתיאום עם הממונה על השכר באוצר. בחברה מסרו כי הם מתייחסים לאומיקרון כהתפרצות גל חמישי, "ובהתאם קיימת הקפדה יתרה על מגבלות התו הירוק. החברה עוקבת בדאגה אחרי ההתפתחויות ומתאימה את מודל העבודה בהתאם".
ברכבת ישראל, בנתיבי איילון ובנתיבי ישראל ממשיכים לפעול כרגיל ומחכים להחלטת ממשלה בעניין המגזר הציבורי. 
מקורות תקיים  דיון ובו תחליט כיצד לפעול. לפי שעה לא התקבלה החלטה והנוהלים נותרו ללא שינוי.