פרויקטים בינלאומיים לחקר תקשורת רשת מאובטחת

יום ג', 26 באוקטובר 2021
 
המכון לחדשנות טכנולוגית (Technology Innovation Institute - TII), ליבת המחקר היישומי של המועצה למחקר טכנולוגי מתקדם באבו דאבי ATRC-Advanced Technology Research  הודיע עתה כי מרכז המחקר למערכות מאובטחות (SSRC) שיתף פעולה עם שלוש אוניברסיטאות יוקרתיות בפרויקטים מאובטחים לחקר תקשורת רשת מאובטחת.
 
רשת Mesh  היא טופולוגיית רשת שבה צמתי התשתית מתחברים ישירות, דינמית ולא היררכית לכמה שיותר צמתים אחרים, ומשתפים פעולה זה עם זה כדי לנתב ביעילות נתונים לצדדים שלישיים וממנה. הפרויקט נועד לחזק את האבטחה של טכנולוגיית רשת Mesh  ש-TII מפתחת כיום עבור תקשורת בין מכונה למכונה ותקשורת בין בני אדם לאדם.
 
שלוש האוניברסיטאות השותפות כוללות את אוניברסיטת ח'ליפה למדע וטכנולוגיה של איחוד האמירויות הערביות, מוסד מחקר ברמה עולמית המטפח הוגים ביקורתיים במדע והנדסה יישומיים, אוניברסיטת טורקו בטורקו, פינלנד ואוניברסיטת גראץ לטכנולוגיה (TU Graz) בסטיריה, אוסטריה. פרויקט אוניברסיטת ח'ליפה נקרא "יישום צ'אט/VoIP מאובטח וגמיש על רשתות Mesh פרטיות". בינתיים, פרויקט אוניברסיטת טורקו מתמקד ב-'R3Swarms: צבירים עמידים וברי שינוי קונפיגורציה, והפרויקט עם אוניברסיטת גראץ לטכנולוגיה נקרא 'SPiDR: רשתות  Mesh אלחוטיות מאובטחות, מבצעיות, אמינות וגמישות'.
 
בהתייחסו למשמעות ההתפתחות עבור איחוד האמירויות והאזור הרחב יותר, אמר ד"ר שריקנט (טיקי) תאקר, החוקר הראשי ב- SSRC: "באיחוד האמירויות אנו עורכים מחקר כדי לספק טכנולוגיה שמשפרת את החיים באמצעות הפיכת מערכות ותקשורת לבטוחות יותר. זוהי חשיבות עליונה כאשר טכנולוגיות משלבות בין מערכות אנושיות, פיזיות ואינטראקציות תוכנה. מחקר רשת Mesh שנערך עם שותפינו באוניברסיטת טורקו, אוניברסיטת גראץ לטכנולוגיה ואוניברסיטת ח'ליפה יאיץ את פריסת התקשורת הבטוחה לטובת אנשים המתגוררים באיחוד האמירויות ובאזור הרחב יותר".
 
ד"ר תאקר אמר כי שיתופי הפעולה עם אוניברסיטת טורקו ואוניברסיטת גראץ לטכנולוגיה ישתרעו על פני תחום שיפור חוסן התקשורת באמצעות בחינת, בין היתר, של שידורי UWB (פס רחב במיוחד), בעוד השותפות עם אוניברסיטת ח'ליפה מתמקדת באבטחת PHY (שכבה פיזית) וניתוב מאובטח. בסך הכל ארבע תוכניות מחקר יוצאות לדרך כדי לספק שיפור משמעותי ביכולת של רשתות Mesh להתנגד לציתות, סריקה, הפצת תוכנות זדוניות ושיבוש, בין איומים אחרים. כיישום ישיר, יתרונות אלה הם קריטיים עבור תקשורת נחיל מערכת פיזית סייבר להיות אמין וגמיש בעת הפעלה אוטונומית, הוסיף ד"ר תאקר.
הוא ציין כי רשתות Mesh מהימן ומאובטח הן חלק בלתי נפרד מתשתית התקשורת הכוללת ויאפשרו מערכות אוטונומיות מאובטחות. 
 
ד"ר קרלו בואנו, פרופסור חבר במכון לאינפורמטיקה טכנית, באוניברסיטת גראץ לטכנולוגיה אמר: "הטכנולוגיות שפותחו בתוך SPiDR יעצימו רחפנים וסמארטפונים מהמדפים את היכולת לזהות באופן אוטונומי ולהפחית התקפות זדוניות ובעיות דו-קיום, ובכך להגדיל את הזמינות והפונקציונליות שלהם מבלי להוסיף לעלויות ההפעלה שלהם".
 
ד"ר טומי ווסטרלונד, פרופסור חבר במערכות חכמות באוניברסיטת טורקו, אמר: "הפרויקט עם SSRC מתמקד בניצול וקידום טכנולוגיות חדישות הכוללות, אך לא רק, DL, DLT ו- UWB, כבסיס לתכנון ובניית נחילים מאובטחים יותר, גמישים, חזקים, וניתנים להגדרה מחדש".
 
ד"ר האדי אוטרק, פרופסור חבר במחלקה להנדסת חשמל ומדעי המחשב באוניברסיטת ח'ליפה, אמר: "באמצעות פרויקט זה, אנו שואפים לבנות יעילות ולטפל בחסרונות קודמים על ידי פיתוח יישומי צ'אט ו- VoIP יעילים בתוך רשתות Mesh  מאובטחות וגמישות".
 
אתר www.tii.ae
*מקור: AETOSWire
 
ליצירת קשר:
Technology Innovation Institute
Hanz Valbuena
comms@atrc.ae
מקור: Technology Innovation Institute