חדש בסמסונג: מכשיר עם מסך ומצלמת סלפי טובים

יום ו', 7 בינואר 2022
 
 
היצרנית הקוריאנית משיקה דגם חדש בסדרת ה-FE - ה-S21. המסך גדל ל-6.4 אינץ', והוא מצוין לצפייה בסרטונים ותמונות. עוד בתפריט: זוג רמקולי סטריאו מפתיעים וסוללה משופרת. עם זאת המחיר כ-2,500 שקל, בין בינוני לגבוה.
 
הצגת סמסונג גלקסי S21 FE 5G:
סדרת ה-FE של סמסונג נועדה להעניק חוויית מכשיר  במחיר מוזל ביחס למחיר המחירון של החברה. בשנה שעברה השיקה היצרנית הקוריאנית את מכשירי ה-S20 FE וכן גרסה של טאבלט ה-S7 שלה. הסמארטפון הפך ללהיט מכירות אמיתי וגם הטאבלט הציג מכירות נאות ביותר. הרעיון הוא להעניק כמה שיותר תכונות פרימיום במחיר שלא יעבור את זה של מכשירי הדגל של שיאומי, פוקו ורילמי שהחלו לזנב בנתח השוק של סמסונג. 
 
ה-S21 FE נראה כמו הגלקסי S21 הרגיל. הוא גם קל יחסית (177 גרם) ובגלל שסמסונג ויתרה על תצורה מסך האדג' המשתפל לשוליים, הוא גם נוח לאחיזה ולשימוש. המסך מוגן על ידי זכוכית חסונה 
והשלדה שלו בנויה מאלומיניום ולא מפלסטיק כמו אצל מתחרים מסוימים. 
 
ב-S21 FE מדובר במסך שגדל כאן ל-6.4 אינץ'. זה לא מסך ענק, אבל  זה מספיק לרוב המשתמשים. הוא צבעוני ונעים לצפייה כמסורת סמסונג, אבל אפשר גם להתאים את רוויית הצבעים למשהו קצת יותר ריאליסטי מאשר מה שהיצרנית מעניקה בדרך כלל. 
 
מערך החומרה של ה-FE מבוסס על מעבד אקסינוס 2100 של ה-S21 ויש  6 או 8 גיגה-בייט זכרון פעולה. שטח האחסון די מוגבל עם 128 גיגה-בייט וללא חריץ הרחבה אבל בשילוב עם שירות ענן כלשהו זה מספיק לרוב המשתמשים. בשביל המולטימדיה יש כאן זוג רמקולי סטריאו והם די מפתיעים באיכותם - ניתן אפילו להאזין למוזיקה באיכות טובה למדי. 
 
הסוללה. מציעה כעת קיבול של 4,500 מיליאמפר שעה שזה הרבה יותר טוב מהסוללה במודלים הקודמים.
 
יש כאן שני ממשקים מעניינים - האחד הוא הקלדה קולית ותמלול שמבוסס על הפלטפורמה המוצלחת מאוד של גוגל כולל תמיכה מצוינת בעברית. השני הוא תמיכה בתצוגת כתוביות בכל רחבי המערכת - זאת אומרת שכבדי שמיעה יכולים לקבל כתוביות בכל מקום בו יש דיבור. 
 
מצלמת הסלפי בת ה-32 מגה פיקסל שסמסונג תקעה בראש המסך. היא מצוינת ומיועדת לחובבי טיקטוק וצילומי דאק פייס למיניהם. 
 
צילום הווידאו כאן מצוין ודומה לביצועים שמקבלים בשאר מכשירי סדרת S21 למעט מכשיר האולטרה המפלצתי. זו לא מצלמה פורצת דרך אבל היא כן מציעה תמהיל של תכונות שמאוד שימושיות למי שנוהג לבלות הרבה במדיה החברתית ולהעלות תמונות.