רכישה ראשונה ומפתיעה לנטפליקס בתחום הגיימינג

יום ה', 30 בספטמבר 2021
 
במהלך מפתיע נטפליקס מעמיקה את כניסתה לעולם הגיימינג. ענקית הסטרימינג רכשה את אולפן המשחקים נייט סקול (Night School), הידוע בעיקר בשל המשחק עטור השבחים "Oxenfree" משנת 2016, ו-"Afterparty" מ-2019. סכום הרכישה לא נמסר על ידי הצדדים.
 
עתה נטפליקס מחפשת את המנהל שיוביל אותה לתוך עולם הגיימינג.
 
מייק ורדו (Mike Verdu), ראש חטיבת המשחקים הטרי של נטפליקס, אמר כי החברה תפעל בשיתוף פעולה עם מפתחי משחקים חיצוניים, לצד גיוס עובדים חדשים. בחודש יולי גייסה נטפליקס את ורדו, שעבד בעבר בענקית הגיימינג EA וכן באוקולוס (Oculus), חטיבת המציאות המדומה של פייסבוק.
 
זו הפעם הראשונה בה נטפליקס רוכשת אולפן משחקים שיעבוד תחתיה. שון קרנקל (Sean Krankel), ממייסדי נייט סקול, מסר כי החיבור בין שתי החברות היה "טבעי", וציין כי "תמיכתה של נטפליקס במגוון מספרי סיפורים" הובילה לשיתוף הפעולה בין שני הצדדים. "זה הרגיש כאילו שני הצוותים הגיעו למסקנה הזו בצורה אינסטינקטיבית".
 
במסגרת התמחותה החדשה  השיקה  נטפליקס שלושה משחקי קז'ואל קלילים וחינמיים הנגישים למנויי נטפליקס בפולין, ספרד ואיטליה. המשחקים החדשים נמצאים בכרטיסייה נפרדת ביישומון האנדרואיד. בחודש שעבר, נטפליקס הכריזה על תחילתו של פיילוט גיימינג בפולין. במסך הבית של יישומון האנדרואיד, הציגה נטפליקס שני משחקים המבוססים על סדרת "דברים מוזרים" (Stranger Things) - והציעה למשתמשים לגשת אל חנות האפליקציות כדי להוריד ולשחק בהם בחינם. נטפליקס הודיעה כי בסופו של דבר, היא תפנה גם אל השוק האמריקאי ותבחן את הטמעת המשחקים גם ביישומון ה-iOS שלה, אך לא מסרה על כך פרטים מדויקים.