Matrix 2Bsecure מקימה חברת שירותי אבטחת מידע

יום א', 19 ביוני 2022


 

Matrix 2Bsecure  מקימה חברת בת חדשה תחת השם MatixOT. החברה צפויה לספק שירותי סייבר בעולמות הטכנולוגיה התפעולית (Operational Technology – OT) - תחום שעוסק בהגנה, בקרה וניטור של נכסים ארגוניים, תשתיות וציוד תעשייתי. בכך הופכת Matrix 2BSecure  לחברת הסייבר המובילה בתחום.

החברה הרחיבה את מרכז הסייבר שלה אשר קיים למעלה מעשור וצירפה אליו יכולות וכישורים חדשניים, כמו מענה להגנה על תשתיות OT, מרכז בקרה עם עשרות אנליסטים ויכולות מודיעין ואוטומציה לתחום הגילוי והזיהוי בתשתיות תפעוליות בתחום ה-OT. למרכז הבקרה, אשר פעיל 24/7 על ידי מומחי סייבר, מחוברים כבר היום מספר ארגונים אשר מסתייעים בשירותי החברה בכל הקשור להערכות, ניהול, זיהוי ותגובה לאירועי סייבר. מרכז ההגנה פועל באופן ייחודי על ידי תפיסה מבוססת ומוגדרת, לפיה קיימת הפרדה מוחלטת בין יכולות OT  ו-IT, שפועלות לצד יכולות שילוב (Converge) בין מערכות בעת הצורך.

בין היתר, תעניק החברה ללקוחותיה שירותי הגנה, ניטור, הערכות, זיהוי, ניהול תגובה והתאוששות ממתקפת סייבר באמצעות חמ"ל הסייבר לתחום ה-OT, שירותי סייבר מנוהלים (MSSP), ייעוץ מקיף, סקרי סיכונים, מבדקי חוסן, מחקר ויישום מערכות הגנה בהתאם לאופי ההגנה הנדרש. כמו כן, החברה תסייע לארגונים לפעול באופן פרואקטיבי וריאקטיבי מול אירועי סייבר ותבנה את אופן הפעילות לפיו ניתן להתאושש ולחזור לשגרת עבודה מלאה מהר ככל האפשר. בנוסף, MatrixOT  גם תספק לארגונים בישראל שירותי אינטגרציה בתחום הטכנולוגיה התפעולית (OT Cyber security Solutions ).

את פעילות החברה החדשה יוביל שי קידר, שמגיע עם רקע עשיר של למעלה מ-25 שנה בעולמות הסייבר ואבטחת המידע. בעברו ייסד את חברת ויסקיור (vSecure), שעסקה בייעוץ להגנה בעולמות התפעול, ולפני שלוש שנים מכר אותה לחברת שירותי האוטומציה וה-ITהאמריקאית, רוקוול אוטומיישן.

לדברי קידר, "התוקפים אינם מבצעים סלקציה, ומסמנים כיעד מוסדות וארגונים רבים ומגוונים, החל ממפעלי מזון, דרך מתקני מים ועד לתשתיות אנרגיה ומפעלים רבים בעולמות הייצור, כאשר השפעתן של תקיפות אלה היא עצומה ולעיתים עלולה לפגוע בחיי אדם ושגרת הציבור. שיתוף פעולה זה והקמת חברת MatrixOT  נועדו במטרה להקים חברה ייעודית לעולמות החדשנות התפעולית, בכדי להעלות את רמת המודעות בקרב ארגונים רבים. כיום כשהשוק בשל ואנחנו רואים שיש מגמה גוברת בכל העולם שעוסקת בהגנה על מערכות קריטיות, אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להעניק לארגונים רבים את מה שבדיוק חסר להם ב-Time to Market  מצוין".

מוטי צ'יקו מנכ"ל Matrix 2BSecure, אמר: "העולם המודרני עשיר בטכנולוגיות ופיתוחי IT  אשר חלקם שזורים בתהליכי ה-OTותשתיות התפעול. כתוצאה מכך סביבות ה-OTהחלו להיחשף גם הן לאיומי סייבר שונים ובהתאם לכך בשנים האחרונות התבצעו מספר רב של מתקפות סייבר על גופי תשתית בארץ ובעולם. לאור הדברים הללו, הבנו את הצורך לייצר לשוק הישראלי פתרון הוליסטי שיחזק באופן מיידי את ההגנה של נכסים אלה ויקטין משמעותית את הפגיעות של מתקנים פיזיים בתחום. זו הסיבה שיצרנו את החיבור עם שי קידר".

אודות 2Bsecure

2Bsecure, חברת אבטחת המידע והסייבר של מטריקס, הינה מהחברות המובילות בארץ בתחום מתן שירותי אבטחת המידע. החברה מספקת ליותר מ-250 חברות וארגונים בארץ ובעולם פתרונות אבטחת מידע מתקדמים בתחום הייעוץ והאינטגרציה. סל השירותים של החברה כולל בין היתר: ביצוע סקרים וביקורות, ביצוע מבחני חדירה, הדרכות והעלאת מודעות, ייעוץ, תכנון, יישום והטמעה של פתרונות אבטחת מידע ותקשורת. לחברה מומחים בעלי ניסיון מקצועי רב והסמכות בתחומי אבטחת מידע, תקשורת, אפליקציות ובסיסי נתונים המספקים פתרונות אבטחת מידע כוללים לארגונים.
החברה מספקת ללקוחות בישראל ובעולם שירותי אבטחה מנוהלים (MSSP) ומפעילה חמ"לי סייבר (Security Operations Center - SOC) בהם היא עוקבת אחר תנועות חשודות ברשת, מאתרת ומנתחת אותן.