חברת ההייטק KLA ישראל מגייסת 300 עובדים

יום ב', 4 באוקטובר 2021

 

KLA  המפתחת ומייצרת מערכות בקרה ומדידה לשוק המוליכים-למחצה,הכריזה על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולכלל השנה הפיסקלית 2021. החברה, הנסחרת בנאסד"ק, הדביקה את תחזיות האנליסטים ודיווחה  על רווח של 2.08 מיליארד  דולר, המהווה גידול של 70% בהשוואה לשנת 2020. עוד רשמה החברה הכנסות בסך 6.92 מיליארד דולר, המהוות גידול של 20% בקירוב בהשוואה לאשתקד,  עם רווח למניה של 13.37 דולר, בדילול מלא, על בסיס GAAP. בנוסף אישר הדירקטוריון גידול של 17% בגובה הדבידנד והקצאה של 2 מיליארד דולר לבעלי המניות לרכישה מחדש של מניות. 

 

KLA נכנסה לישראל ב- 1986 וב – 2019 רכשה את אורבוטק הישראלית, כך שכיום היא פועלת בישראל בשני אתרים: במגדל העמק וביבנה.  החברה מעסיקה למעלה מ- 1,500 עובדים בישראל, וצפויה לגייס כ- 300 עובדים, בנוסף ל- 300 העובדים שגייסה מתחילת השנה. על מנת לעמוד בגידול המשמעותי בכח האדם עומדת החברה להגדיל את נפח המשרדים שלה ב- 1,500 מ"ר ואת שטחי החדרים  הנקיים, מהמתקדמים בעולם, ב- 2,500 מ"ר. היקף הייצוא של מכונות החברה אשר פותחו ויוצרו בישראל עולה על 1 מיליארד דולר בשנה. לאחרונה אף התקבלה KLAלמועדון האקסקלוסיבי של ה- Fortune 500.

"המחסור העולמי בשבבים פוגע בייצור סמארטפונים חדשים, טלוויזיות, רכבים או כל מוצר אלקטרוני אחר, ומשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו" אומר אורי תדמור,(בתמונה) נשיא KLA  ישראל. "לכן, כחברה אנו מרגישים מחויבים לשוק העולמי ועושים כל מה שניתן כדי לסייע בשחרור הפקק שנוצר בתהליך ייצור השבבים, במטרה להגדיל קיבולת העבודה ויכולות הייצור של הלקוחות שלנו."

לדברי גיל וסולי, סמנכ"ל כספים ב- KLA: "האיתנות הפיננסית של החברה, כמו גם התוצאות המרשימות לרבעון, מאפשרות לנו להמשיך להשקיע בהון האנושי ובמחקר ופיתוח. השקעות אלה יובילו  אותנו לקראת פריצות דרך מדעיות וטכנולוגיות נוספות בעתיד ויסייעו לנו לשמור על המעמד של KLA  כמובילה בשוק המוליכים למחצה, אשר צפוי לחצות את רף  ה- 520 מיליארד דולר במונחי מכירות שנתיות."

אודות KLA

חברת KLA  מפתחת  ומייצרת מערכות ושירותים, המובילים חדשנות  בתעשיית האלקטרוניקה העולמית. החברה מספקת פתרונות לבקרת תהליכי ייצור מתקדמים בתעשיית המוליכים-למחצה, תעשיית המעגלים המודפסים והצגים השטוחים ותעשיות נלוות בתחום הננו-אלקטרוניקה. קבוצות המומחים של החברה – פיזיקאים, מהנדסים, תוכניתנים, מדעני דאטה  ומומחים לפתרון-בעיות, בשיתוף פעולה עם לקוחות מובילים, מניעים את העולם קדימה.

החברה אשר  התקבלה לאחרונה למועדון האקסקלוסיבי של ה- Fortune 500, מעסיקה כ- 12,000 עובדים והמטה שלה שוכן בקליפורניה.  בין לקוחות החברה נמנות החברות אינטל, סמסונג, TSMCועוד. אתרי החברה בישראל שוכנים במגדל העמק וביבנה. אתר האינטנרט:  www.kla.com