איפון 13 עוד צולע וכבר מדברים על 14

יום ש', 26 במרץ 2022

המכירות של iPHONE 13  עדיין צולעות אך חברת אפל כבר מפזרת ידיעות בשוק בעזרת אנליסטים ורואי עתידות שונים לגביח הדגם החדש הצפוי - 14.

 
האנליסט הסיני הבכיר מינג-צ'י קואו, שנחשב אמין בכל הקשור למוצרי אפל, פרסם תחזית על הסמארטפונים הבאים של ענקית הטכנולוגיה.
 
וכך לצד סדרת האייפון 13 שהוכרזה באופן רשמי לפני כ-5 חודשים בלבד ועדיין מחפשת את תדרכה אל הקונים , כבר מדברים על הדור הבא - האייפון 14.
 
על פי הדיווח, סדרת הפרו תמשיך כרגיל עם שני הדגמים המוכרים, אך לצד דגמי הכניסה, אפל תשנה את שמו של דגם האייפון 14 לאייפון 14 מקס, ותחסל באופן סופי את דגם המיני - שייקרא פשוט אייפון 14. מנגד, האנליסט מפרסם כי רק דגמי הפרו יקבלו עדכון לשבב ה-A16 לצד זיכרון עבודה (RAM) בנפח 6 גיגה-בייט.
 
דגמי הבסיס, אייפון 14 ואייפון 14 מקס, ימשיכו לרוץ על שבב ה-A15 Bionic שקיים בסדרת האייפון 13, אך זיכרון העבודה שלהם יעודכן ל-6 גיגה-בייט - במקום 4 גיגה-בייט. כמו כן, לפי התחזית של מינג-צ'י קואו לדגם האייפון 14 מקס צפוי להיות מסך בגודל 6.7 אינץ', מה שמסמן כי לראשונה אפל תשלב תצוגה גדולה במכשיר זול יותר, שאינו פרו.
 
מינג-צ'י קואו לא הזכיר את שמו של דגם האייפון 14 מיני, והסיבה נמצאת בכך שהמכשירים האחרים בסדרה לא רק שעולים במכירות על דגם מיני, אלא שמציגים תופעה חדשה: מכירות דגם האייפון 13 מיני הגיעו ל-5 אחוזים בלבד מכלל מכירות אייפון נכון לינואר 2022.