אינסטגרם משהה את הפיתוח של Instagram Kids

יום ג', 28 בספטמבר 2021
אינסטגרם מושהית את הפיתוח של Instagram Kids, שירות ייעודי שהיא בונה לילדים, על מנת להקדיש זמן להתמקד בפיתוח כלי פיקוח הורים.
 
מהחברה נמסר כי המנהלים מתכוונים  להשתמש בהפסקה כדי לשכנע את העולם הרחב שאפליקציית אינסטגרם לילדים היא למעשה דבר טוב והכרחי.
 
בהודעת החברה נאמר:
"אנו מאמינים שבניית "ילדים באינסטגרם" היא הדבר הנכון לעשות, אך אנו עוצרים את העבודה.
ננצל את הזמן הזה לעבודה עם הורים, מומחים וקובעי מדיניות כדי להוכיח את הערך והצורך של מוצר זה.
נמשיך לבנות כלי שילוב ובקרת  הורים למען בחירת בני הנוער.
רצינו לספק עדכון על עבודתנו לבניית חווית אינסטגרם לאנשים מתחת לגיל 13, המכונים לעתים קרובות "ילדים באינסטגרם". התחלנו בפרויקט זה כדי לטפל בבעיה חשובה שנראית ברחבי התעשייה שלנו: ילדים רכים מקבלים טלפונים בגיל רך  יותר, מציגים שווא את גילם ומורידים אפליקציות שמיועדות לגיל 13 ומעלה.
 
אנו מאמינים כי עדיף לתת להורים אפשרות לסייע לילדיהם בגישה לגרסת אינסטגרם המיועדת להם - שבה ההורים יכולים לפקח ולשלוט בחוויה שלהם - מאשר להסתמך על היכולת של אפליקציה לאמת את גיל הילדים אם הם צעירים מכדי לקבל תעודת זהות.
 
בעוד אנו עומדים על הצורך לפתח את החוויה הזו, החלטנו להשהות את הפרויקט הזה. זה ייתן לנו זמן לעבוד עם הורים, מומחים, קובעי מדיניות ורגולטורים, להקשיב לדאגותיהם ולהדגים את הערך לילדים" 
 
החדשות לפיהן אינסטגרם עובדת על אפליקציה ייעודית לילדים דווחו לראשונה על ידי אתר Buzzfeed בחודש מרץ. אינסטגרם אישרה כי השירות נמצא בפיתוח ונתקלה בזעם מצד ארגוני זכויות, כמו גם קבוצות אינטרסנטיות ואלה העוסקות  בבריאות הנפש, שכולן היו מודאגות מההשפעה של מתן גישה לילדים צעירים יותר לרשתות חברתיות.
 
במהלך החודש האחרון גילויי ודיווחי וול סטריט ג'ורנל העלו חששות כי מחקר פנימי של פייסבוק בנושא החשיפה לילדים רכים הראה שאינסטגרם מזיקה לבני נוער, מה שהוסיף ללחץ על החברה.