האוגן במתקפה בקונגרס

יום ד', 6 באוקטובר 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

פרנסס האוגן, מנהלת מוצרי פייסבוק לשעבר שהדליפה אלפי מסמכים פנימיים אודות החברה, ממשיכה בהתקפתה על החברה.
 
עתה היא דורשת מהמפקחים האמריקאים לפקח באופן פעיל יותר על הרשת החברתית, בטענה שמוצריה "פוגעים בילדים, מעוררים פילוג ומחלישים את הדמוקרטיה שלנו".
 
בעדותה  אמרה האוגן לסנאטורים כי הרשת החברתית הענקית נכשלת בפוטנציאל שלה להוציא את הטוב שבאנשים ובמקום זאת מתעדפת את רווחיה על טובת הציבור. מחוקקים, לדבריה, צריכים לפעול על מנת לתת מענה לתפקיד ההרסני של החברה.
 
היא הציעה שהחברה זקוקה לפיקוח רב יותר ויש לדרוש ממנה לחשוף מידע נוסף על שיקוליה הפרסומיים והעסקיים . היא גם הביעה תמיכה בשינוי סעיף 230, בחוק אינטרנט מרכזי האוסר לפרסם דברי בלע והצnה ו-FakeNews.
 
"הקונגרס יכול לשנות את הכללים שלפיהם פייסבוק משחקת ולעצור את הנזקים הרבים שהיא גורמת כעת", אמרv האוגן לוועדת משנה של הסנאט.
 
האוגן זינקה לציבור במהלך ראיון לתוכנית החדשות של CBS 60 דקות שבהן היא חשפה את עצמה כמרכזת המלשינים כאשר סיפקה מסמכים המשמשים בסדרה של כתבות בוול סטריט ג'ורנל על כמה שפייסבוק יודעת על הנזק ששרותיה גורמים.
האוגן בת ה-37 אספה אלפי דפי מחקר ותקשורת, שרבים מהם הראו שפייסבוק מודעת לנזק שהפלטפורמה של החברה יכולה לגרום, כולל על בריאות הנפש של בני נוער.
 
בתגובה על הכשל והשבתת ל  שלוחות פייסבוק באחרונה אמרה האוגן: "זהו אולי עונש מן השמים"