מי הן השיאניות. דירוג חברות ההי-טק המובילות בהכנסות

יום ד', 12 בינואר 2022
 
החברה שמכניסה הכי הרבה בישראל היא אינטל ישראל, השלוחה העולמית של אינטל. יצרנית השבבים רשמה בשנה הכנסות של לא פחות 27.6 מיליארד שקל. מספר זה מהווה גם עלייה מרשימה מהשנה שקדמה לה: 16.5% יותר. אינטל קופוריישן מעסיקה בישראל 13,700 עובדים, ומרכזיה נמצאים בירושלים, חיפה, פתח תקווה וקריית גת.
 
במקום השני בהכנסות נמצאת  אלביט מערכות, העוסקת בפיתוח מערכות לחימה. החברה הישראלית הכניסה בשנה כ-16 מיליארד שקל, מעט פחות משנה קודם (0.1%-). אלביט מערכות מעסיקה בישראל יותר מ-16,600 עובדים הפרוסים ברחבי הארץ. בצפון - קריית שמונה, תל חי, כרמיאל, נוף הגליל, יקנעם עילית, חיפה וטירת כרמל. במרכז - נתניה, רעננה, רמת השרון, בני ברק, רמלה, חולון, נס ציונה ורחובות ובדרום -  אשקלון, שדרות, באר שבע, ערד ורמת בקע שבנגב. 
 
במקום השלישי בהכנסות שנתיות ממוקמת התעשייה האווירית, שהכניסה בשנה כ-14.4 מיליארד שקל. מספר העובדים בתעשייה האווירית לישראל הוא 14,300, ומשרדיה ומתקניה העיקריים נמצאים בחלקו המזרחי של נמל התעופה בן-גוריון על פני שטח של כ?2,000 דונם. בנוסף, קיימים מפעלים ביהוד, באשדוד, בבאר יעקב, בבאר שבע, בשדה התעופה עטרות וברמת הגולן.
 
קצת פחות ממנה במקום הרביעי,  חברת ההייטק אמדוקס. חברת פיתוח התוכנה שנוסדה בארץ הכניסה בשנה כ-14.3 מיליארד שקל, והיא מעסיקה מספר עצום של 28,000 עובדים בעולם ומתוכם כ-5,000 בישראל. בנוסף לכך לאמדוקס יש מרכזי פיתוח במגוון מדינות, ובהן הודו, ארצות הברית, קפריסין וברזיל.
 
סוגרת את החמישייה הראשונה היא החברה הממשלתית העוסקת בפיתוח אמצעי לחימה, רפאל. רפאל הכניסה בשנה כ-9.4 מיליארד שקל, והיא מעסיקה כ-8,500 עובדים