הרשויות המקומיות מופקרות למתקפות סייבר

יום ו', 24 ביוני 2022

מומחי סייבר: הרשויות המקומיות מופקרות למתקפות סייבר

לדברי מומחים, באחרונה  פרצו אקרים איראנים למערכות הצופרים במספר שכונות בירושלים והפעילו את האזעקות צבע אדום.

כעת מתריעים מומחי סייבר כי הרשויות המקומיות חשופות למתקפת סייבר שיכולה להסב נזק גדול בהרבה, כדוגמת שיתוק רמזורים, חדירה למערכות המיסים, חשיפת מספרי אשראי ועוד

מדובר בין היתר באפשרות של האקרים לשתק מערכות רמזורים או להפיץ באינטרנט מידע סודי של תושבים, כמו מספרי כרטיסי האשראי של משלמי הארנונה, כאששר מתקפה כזאת יכולה להסב נזק גדול בהרבה.

אמיתי רצון, מנכ"ל חברת הסייבר הישראלית פנטרה אמר: "אני שמח שלא נגרם פה נזק אמיתי וצריך לקוות שזאת תהיה קריאת השכמה לרשויות המקומיות להתעורר ולהגביר את ההגנה שלהן מפני מתקפות סייבר".

לדבריו "רשויות מקומיות זה אזור דמדומים כי הוא לא במובהק תשתית קריטית. אולי כעת נראה את מנהלי אבטחת המידע של העיריות, שעד היום הצטיידו רק בכלים בסיסיים כמו אנטי וירוס, עוברים לכלים חדשניים לבלימת חדירות סייבר".

עפ"י הדיווח, פנטרה פיתחה תוכנה לבדיקת חדירות למערכות מידע ארגוניות, במטרה להעריך את מידת חסינותן מפני מתקפות סייבר, לאתר ליקויים ולחסום פרצות אבטחה, ולאחרונה היא זכתה במכרז לביצוע הגנת סייבר ב-20 משרדי ממשלה.

"המודעות לתקיפות סייבר עלתה מאוד, אם לפני 4-3 שנים היינו עושים מבדקי חדירות למשרדי ממשלה רק כי הם חייבים, כעת נוסף ממד של דחיפות", אמר רצון.

עוד הוסיף וסיפר שרשויות מקומיות בפינלנד, ביפן ובאוסטרליה הצטיידו במערכות הגנה חדשות מחשש לחדירות סייבר מצד מדינות, כשדווקא הרשויות בישראל נותרות מאחור: "פה לא ראינו התעוררות מאסיבית ואני לא בטוח שזה קשור למערך הסייבר. אם למשל מנהל אבטחת המידע של עיריית תל-אביב לא רוצה לחוות את האירוע המזעזע שחוו בירושלים ובאילת - הוא צריך ליזום מהלכים".