מערכת האנליטיקה החכמה המתריעה בזמן אמת על פריצות

יום ד', 5 בינואר 2022

עם פתיחת 2022, חברת האבטחה, המובילה בתחום האנליטיקה בישראל, מסכמת את 2021 ומדווחת על עלייה בכמות הפריצות לבתים פרטיים ולעסקים, ומציגה את  מצלמות האנליטיקה החדשניות של החברה שמנתחות את סרטוני הווידאו ומונעות עלייה אף חדה יותר.

מציינים שיש גם שינוי בשעות הפריצה לבתים פרטיים ולבתי עסק, כאשר בפועל מדובר בחזרה של ממש לחיים שלפני הקורונה, בכך שהפריצות לבתים קרו בעיקר בשעות היום ופחות בלילות ב-2020. ב"מוקד אמון" מדווחים על 207 פריצות לבתים פרטיים ולעסקים.

ב"מוקד אמון" מתמודדים עם העלייה בעזרת מערכת האנליטיקה החכמה המתריעה בזמן אמת על פריצות ויודעת לאתר ולנטר את האובייקטים שהלקוח מגדיר (רכב/אדם/בעלי חיים), בעזרת ניתוח חכם של התמונה המתקבלת מהמצלמה, ובהתאם לכך יודעת להתייחס רק למה שהוגדר ומתעלמת מכל שאר האובייקטים. בכך, היא גם מונעת קריאות שווא מהלקוחות.

מצלמות האנליטיקה מגיעות עם יכולת ניתוח נתונים עצמאית מרשימה וצילום ברמת רזולוציה גבוהה מאוד, אולם מדובר פיתוח טכנולוגי המשדרג ומעדכן את מערך המצלמות הקיים של הלקוחות ולא מחייב אותם להחליף את המערכות הקיימות והפחות חכמות (שכבר פחות ופחות נחשבות כמספיקות מבחינה ביטוחית, כאשר חברות הביטוח דורשות מערכות אנליטיקה ספציפיות כאמצעי מיגון חובה).

למערכת המצלמות הקיימת מותקן "דוחס אנליטי", דרכו מתבצע ניתוח חכם לתמונה המתקבלת מהמצלמה ובמסגרתו נקבעים מראש קריטריונים של תיחום, אזורי בקרה, לוחות זמנים לכל מצלמה ומצלמה בנפרד ומאפיינים שהימצאותם מחייבת התרעה. יכולת הזיהוי המדויקת מגדילה את הסיכויים למניעת פריצה ונטרול אזעקות שווא. זאת, בזכות אלגוריתם ייחודי, בתמונה המתקבלת במצלמה, מסומן מקור הסכנה, שאופיין תחילה בהגדרת אזורי התיחום, כאזורים רגישים המחייבים בקרה. המידע מופק בזמן אמת והתרעה על האירוע מועברת למוקד המבצעי של "מוקד אמון", שמתחיל מידית בהפעלת נוהל חירום.

המצלמות מאפשרות גילוי מוקדם של פעילות חריגה באזור העסק ובכך מסייעות למנוע את הפריצה. מצלמת אבטחה אנליטית תדע באמצעות התוכנה הייעודית שלה לזהות דפוסי תנועה חשודים, לעבוד תחת כללים שאתם מגדירים מראש ,תכנון תרחישים והתניות וגם - להתריע למוקד מבצעי בעת פריצה. כלומר, המצלמות הללו מאפשרות להתריע כאשר ישנה התרחשות חריגה ובכך לאפשר לראות מה קורה בעסק בזמן אמת, הן עסקים פרטיים עם מלאים גדולים ויקרים, מחסנים לוגיסטיים, מתחמי רכב, ולמעשה כל עסק הנדרש למעגל אבטחה איכותי ויעיל.

מציינים כי מערכות האנליטיקה המותקנות כיום על ידי "מוקד אמון", הינן בטופ של המערכות האנליטיקה הקיימות בעולם, ולא ירחק היום שלא נזדקק למערכות אזעקה באתרים שבהם מותקנות מערכות האנליטיקה. למערכות אלו ניתן לחבר מערכת כריזה מרחוק ובכך לאפשר למוקדניות לכרוז לפורץ ולנסות להרתיעו בזמן אירוע. כמו כן, ניתן להפעיל תאורה או פתיחת שערים מרחוק באמצעות מערכת זו.

בנוסף, בבתים פרטיים ניתן להתקין מערכות אלו המספקות בכל רגע נתון מאבטח וירטואלי ברחבי החצר. משמע, גם כשהדייר נמצא בתוך הבית, ניתן להפעיל את מערכת האנליטיקה ובמידה ומתבצעת חדירה לאזור המנוטר - מיד מתקבלת קריאה במוקד המבצעי של "מוקד אמון". בתרחיש זה, המוקד מוודא שאכן שה אירוע אמת ולא קריאת שווא ומזניק את הסייר/משטרה לבית הלקוח, כשהלקוח לא מודע בעצם למה שמתחולל בחצר ביתו.