הישג לזום בזירת האבטחה

יום ג', 11 בינואר 2022

זום(Zoom Video Communications, Inc.) הודיעה על היותה חברת תקשורת הווידאו הראשונה שקיבלה את תקן ההסמכה הבינלאומי Common Criteria Evaluation Assurance (v3.1 rev. 5). התקן, שמעיד על איכות אבטחת הפלטפורמה מול איומי סייבר הוענק לזום על ידי מעבדות המשרד הגרמני הפדרלי לאבטחת מידע (BSI). התקן הוענק לגרסת ה"לקוח" 5.6.

תקן Common Criteria  בוחן ומעריך באופן אובייקטיבי כיצד מוצרי IT עומדים בשורה מחמירה של דרישות אבטחה, הכוללות בין השאר הערכת נקודות חולשה. גרסת הלקוח של זום נבדקה על ידי BSI  מול הסטנדרטים של ה-Common Criteriaונמצא כי היא עומדת בכל הדרישות.

התקן, המוכר בלמעלה מ-25 מדינות כולל בריטניה, ארה"ב, קנדה, גרמניה וישראל (אומץ כתקן ישראלי - ת"י 15408 ISO) מהווה כיום כלי הערכה מוביל עבור תקני אבטחה של מוצרי ITועיקר בשוק בו מספק גדל והולך של משתמשים מצפים שיצרני התוכנה יספקו להם הוכחות על יכולות הסייבר של מוצריהן.

"קבלת הסמכה היא אבן דרך משמעותית עבור זום", אומר ג'ייסון לי, (בתמונה) ה-CIO  של זום. "לקוח תקשורת הווידאו שלנו הוא הראשון בעולם שמקבל את ההסמכה המאוד חשובה הזו, מהלך שמחזק את מחוייבותנו ללקוחות. אבטחה ושמירה על הפרטיות הם מאבני היסוד של מה שאנו עושים ונמשיך בפיתוח ובחדשנות של פתרונות אבטחה עבור כל המשתמשים בפלטפורמה שלנו".

לדברי סאנדרו אמנדולה, מנהל תחום האסמכא ב-BSI, מדובר בתקן הבינלאומי המוביל בהגנת סייבר. "הלקוח של זום עמד בתהליכים מהמחמירים שיש שחברה צריכה לעבור ומדגים רמה גבוהה ביותר של אבטחה לכל רוחב הקו".

למידע מלא: Zoom Trust Center