ימשכו הקשיים באספקת אייפון 13

יום ג', 9 בנובמבר 2021
המנתחים את שרשראות היצור והאספקה של מוצרי אפל מדווחים כי חברת הענק לא תצליח להדביק את הביקוש לאייפון 13 לפחות עד תחילת פברואר. הבעיה המתמשכת של אפל נוגעת למחסור העולמי החמור בשבבים סטנדרטיים שנועדו ליישומים בסיסיים, כמו למשל דרייברים של מסכי מחשב. המחסור החמור בשבבים אלה - תוצאה של הביקוש האדיר למחשבים מסוגים שונים בזמן משבר הקורונה. את השבבים החכמים יותר, שמפעילים תהליכים ויישומים מורכבים, אפל, כידוע, מייצרת כיום בעצמה עבור מוצריה. 
עם זאת מחירי אפל הם  שערורייתים.
 
עוד לפני הפרסום על הימשכות העיכוב באספקת האייפונים (פחות או יותר עד למועד שבו המתחרה הגדולה של אפל, סמסונג, אמורה להציג את מכשירי הגלקסי החדשים שלה) הזהיר מנכ"ל החברה טים קוק כי חוסרים משמעותיים של רכיבים יצרו השפעה רחבה יותר מכפי שהחברה ציפתה והודיע כי גם האספקה של מכשירי האייפון 13 תיפגע ולא רק זו של מכשירי המאק והאייפד, כפי שדיווחה החברה מוקדם יותר, באפריל השנה.  
 
עתה מקווים כי  הלחץ על החברה לעמוד בביקוש לאייפון 13 יורד בהדרגה עם שובו של העולם, או לפחות של חלקים ממנו, לשגרה. כאמור, על פי מקורות עד פברואר 2022 המצב אמור להתאזן - כלומר, הייצור ושרשראות האספקה יחזרו לפעילות מלאה וההיצע של אפל ישוב להיות מותאם לביקוש. על פי דו"חות של מחקרי שוק עדכניים, אפל נמצאת היום במקום השני במכירות הסמארטפונים, אחרי סמסונג, לאחר שעקפה את וואווי ואת שיואמי.