אינטל מתקשה להתאושש מפגעי מגפת הקורונה

יום ו', 29 ביולי 2022

עם סיום מסע ההוצאות לרכש בעת מגפת COVID של מחשבים אישיים והצרכנים נבהלים מהאינפלציה והחמרה בכלכלה, הרווח וההכנסות של אינטל צנחו ברבעון השני, אמרה רשמית יצרנית השבבים .

הבעיות של אינטל עצמה, כמו בעיות איכות עם השבבים שממלאות את מרכזי הנתונים של ענקיות הטכנולוגיה, היו גם גורם מרכזי. הבעיות הובילו את המנכ"ל פט גלסינגר לפרסם התנצלות על ההופעה הגרועה של החברה, ויצרנית השבבים ראתה ירידה של 8% במחיר המניה שלה במסחר לאחר שעות העבודה.

"תוצאות הרבעון הזה היו מתחת לסטנדרטים שהצבנו לחברה ולבעלי המניות שלנו", אמר גלסינגר בהצהרה. "אנחנו חייבים ונעשה טוב יותר".

התוצאות מראות עד כמה תתקשה אינטל לשחזר את דרכה בחזרה אל חוד החנית של ייצור השבבים ולהוביל את תעשיית המוליכים למחצה בארה"ב ולהחזיר את הכוח שאבד לאסיה. הבעיות בטווח הקרוב של אינטל מהוות סיכונים ממשיים לתוכניות ארוכות טווח.

ההכנסות ירדו ב-17% ל-15.3 מיליארד דולר ברבעון השני, והרווח של אינטל של 29 סנט למניה, לא כולל כמה חיובים כמו שכר מבוסס מניות והפחתת מלאי, הבליט ירידה של 76% לעומת השנה הקודמת. שתי התוצאות היו מתחת לתחזיות של אינטל עצמה ולציפיות האנליסטים. כולל החיובים הללו, אינטל רשמה הפסד של 454 מיליון דולר.