פורטינט מספקת אבטחה מתקדמת לעובדים מהבית, מהמשרד ובנסיעות

יום ה', 30 בדצמבר 2021

 

פורטינט(נאסד"ק: FTNT), הפעילה בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הכריזה על הפתרון המקיף ביותר בתעשייה המאפשר לארגונים להתחבר בצורה מאובטחת מכל מקום. באמצעות מגוון הפתרונות המקיף, הכולל את מודל גישת zero trust, נקודות קצה ואבטחת רשת כחלק ממארג האבטחה (Security Fabric) של החברה, פורטינט מספקת אבטחה, שירותים ומודיעין איומים אשר עוקבים אחר המשתמשים בצורה רציפה בין אם הם נמצאים בנסיעה, בבית או במשרד כדי לספק הגנה ופרודוקטיביות ברמה ארגונית. יכולות אלו תוכננו כדי להתאים לעסקים של ימינו, המתנהלים בעידן העבודה מכל מקום.

התרחבות העבודה מכל מקום מועילה לעובדים וגם לפושעי הסייבר

מגפת הקורונה הייתה גורם מהותי אשר הרחיב בצורה משמעותית את מודל העבודה מכל מקום (work-from-anywhere). לפי התחזית של חברת המחקר Gartner, "עד סוף שנת 2024, השינוי באופי העבודה יגדיל את השוק הכללי של העובדים המרוחקים הזמינים ל-60% מכלל העובדים, בהשוואה ל-52% בשנת 2020". עוד מציינים ב-Gartner  כי, "ארגונים ניצבים בפני עתיד היברידי, כאשר 75% מעובדי הידע (knowledge workers) ההיברידיים או המרוחקים מעידים התגברות הציפיות שלהם לגמישות בעבודה".

בו בזמן, הארגונים מוצפים במתקפות מתוחכמות מרובות שלבים כמו מתקפות כופר בקצב הולך וגובר. לפי דוח האיומים הגלובלי של מעבדות FortiGuardלמחצית הראשונה של 2021, הייתה עלייה של כ-1100% במתקפות הכופר בין יולי 2020 ליוני 2021. כמו כן, בסקר מתקפות כופר גלובליאחרון אשר נערך על ידי פורטינט, נמצא כי 67% מהארגונים דיווחו כי שימשו כיעד למתקפת כופר. 

עלייה של כ-1100% באיתור מתקפות כופר בין יולי 2020 – יוני 2021

ברור לכל כי עבודה היברידית ועבודה מרחוק זהו המצב הנתון כיום ופושעי הסייבר ימשיכו לנצל את שטח התקיפה המתרחב הנוצר כתוצאה מכך. כדי להתמודד עם השינוי במודל העבודה ובנוף האיומים, ארגונים צריכים לנקוט בגישה של "עבודה מכל מקום" בהתייחס לאבטחה שלהם על ידי פריסת פתרונות אשר מסוגלים לעקוב אחר המשתמשים, לענות על הצרכים שלהם ולהגן עליהם בכל מקום שבו הם נמצאים.

פורטינט מספקת אבטחה אשר נבנתה לצורך עבודה מכל מקום

כאשר משתמשים עוברים בין נסיעות, המשרד והבית, הם ניגשים ליישומים מהענן, מרכז הנתונים או יישומי תוכנה-כשירות (SaaS). עקב זרם מתמשך זה, יש צורך בשימוש במודל ה-zero trust, נקודות הקצה ואבטחת הרשת על ידי סט משותף של ממשקי תכנות יישומים (APIs) ונקודות התממשקות כדי להבטיח כי המשתמשים יכולים לעבור באופן רציף ממיקום אחד לאחר וליהנות מחוויית משתמש קבועה בעלת הגנה ראויה באמצעות אבטחה המבוססת על הקשר. פורטינט היא ספקית מרכזית  המסוגלת לספק איחוד זה כדי לאפשר אבטחה מותאמת אישית בהתבסס על מקום ההימצאות של המשתמשים והמשאבים שהם ניגשים אליהם.

פורטינט מאפשרת שלוש מקרי שימוש של עבודה מכל מקום באופן הבא:    

נסיעות: משתמשים העובדים מחוץ למשרד או במיקומים מרוחקים, חשופים לאיומים כאשר מתחברים ליישומים ולמשאבים הדרושים לצורך עבודתם, תוך שימוש ברשתות ומיקומים לא ידועים ולא מאובטחים לרוב. 

עבודה מהבית: עובדים מרוחקים והיברידיים לרוב מתחברים ממיקום מרוחק מוגדר בעל תשתית כלשהי כדי לאפשר עבודה, כמו מסך, רשת ביתית, מצלמת רשת ומיקרופון חיצוניים. יחד עם זאת, רשתות ביתיות מלאות בהתקני IoTלא מאובטחים, כמו גם במשתמשים אחרים אשר עלולים לצרוך רוחב פס באמצעות הזרמת ווידאו או משחקי מחשב מקוונים המפחיתים את היעילות. כל זה נמצא לרוב מחוץ לאבטחה של הרשת הארגונית והבקרות שלה. 

משרד: אפילו כאשר המשתמשים עובדים ממיקום המנוהל על ידי הארגון המספק את הרשת והאבטחה לעובדים, אבטחת נקודות קצה חזקה היא עדיין חלק חשוב מההגנה מרובת השכבות, בהינתן הפוטנציאל לניצול נקודות תורפה או לפגיעה בגורמים חיצוניים, מה שיספק נקודת כניסה עבור פושעי הסייבר כדי לעקוף את הבקרות הארגוניות. כדי לאבטח משתמשים, התקנים ושירותים הנמצאים במשרד, 

לפורטינס כל הפתרונות זמינים כחלק ממארג האבטחה של פורטינט לצורך אבטחה חזקה, ניהול פשוט ועלות בעלות כוללת מעולה. 

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי,"העצמת משתמשים לעבור באופן רציף בין סביבות עבודה שונות היא בעלת השפעות קריטיות על שמירת הפרודוקטיביות והאבטחה שלהם. פושעי הסייבר מיהרו לנצל את שטח התקיפה המתרחב ואת פערי האבטחה אשר נוצרו כתוצאה מהשינויים בדפוסי העבודה במטרה לקבל דריסת רגל לתוך הרשת הארגונית. ארגונים גדולים זקוקים לאבטחה גמישה ודינמית, התומכת בעבודה מכל מקום, אשר מתאימה את עצמה לדרישות העסקים היום. פורטינט היא הספקית היחידה המסוגלת לספק אבטחה מאוחדת הבנויה עבור עידן העבודה מכל מקום, אשר מסתגלת באופן רציף בהתבסס על סביבת המשתמש ופרופיל הסיכון".

אודות פורטינט

פלטפורמת מארג האבטחה (Security Fabric) של פורטינט מספקת הגנות מקיפות, משולבות ואוטומטיות על פני כל שטח התקיפה הדיגיטלי ומאבטחת התקנים, נתונים, יישומים וחיבורים קריטיים החל ממרכז הנתונים, הענן ועד למשרד הביתי. למידע נוסף היכנסו לאתר http://www.fortinet.com, בקרו בבלוג של פורטינטאו במעבדות FortiGuard.