מנכ"ל טוויטר עזב את התפקיד

יום ג', 30 בנובמבר 2021
 
 
מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי התפטר  מתפקידו. ומניית החברה זינקה לאחר הפרסום.  דורסי בן ה-45 שימש  כמנכ"ל טוויטר ומנכ"ל חברת Square. במכתב ששלח דרוסי לחברה כתב בין היתר כי "הדיבורים הרבים על חשיבות של חברה להיות "בהובלת המייסד" מגבילה ועשויה להוביל לכישלון. עבדתי קשה כדי להבטיח שהחברה הזו תוכל להתנתק ממייסדיה. אני מאמין שזה הזמן הנכון".
 
בשנה שעברה דורסי עמד בפני סכנת הדחה, כאשר בקרן "אליוט מנג'מנט" ביקשו להחליפו. מייסד הקרן תהה האם דורסי מסוגל לשמש כמנכ"ל שתי החברות הציבוריות, וקרא לו לפרוש מאחת מהן, לפני שהן יגיעו לקיום עסקה כלשהי עם הקרן.
 
דורסי, מייסד טוויטר, כיהן כמנכ"ל החברה עד שנת 2008, אז נדחק מתפקידו. הוא חזר לחברה בשנת 2015, לאחר שהמנכ"ל לשעבר דיק קוסטולו פרש מתפקידו. בטוויטר סירבו להגיב לידיעה.
 

פרג אגרוול (Parag Agrawal), שכיהן עד כה כמנהל הטכנולוגיות של החברה, ימונה מעתה לתפקיד המנכ"ל. לחצי השנה הקרובה יישאר דורסי חבר בדירקטוריון החברה, ולאחר מכן יתפטר גם מתפקיד זה – ובכך למעשה ישלים את צאתו מטוויטר.

מהלך ההתפטרות נוהל בסודיות מוחלטת ועל כן התקבל בהפתעה. במכתב שאותו פרסם, לא מספק דורסי כל הסבר ספציפי להחלטה ולתזמון שבו נתקבלה, למעט הצהרה כללית על כך שלדעתו חברות חייבות להתנער מ"דור המייסדים" שלהן על מנת לפרוץ לדרך חדשה, וכי בחירתו להתפטר היא למעשה בחירה המציבה את החברה בעדיפות גבוהה יותר מאשר צרכיו האישיים.