ממצאי מחקר: 23% מהאוטומציות נבנו על ידי משתמשים לא טכנולוגיים

יום ו', 17 ביוני 2022

חברת Workato  פרסמה את מדד האוטומציה השנתי שלה

על פי הממצאים: האוטומציה בארגון כבר לא נחלתו הבלעדית של ה- ITוהפיתוח, אלא קיימת במחלקות רבות בארגון

23% מהאוטומציות נבנו על ידי משתמשים לא טכנולוגיים

מחלקת הכספים היא האוטומטית ביותר בארגונים

בתחום ה- HR- צמיחה של 316% באוטומציות גיוס עובדים

השינוי המשמעותי - בתחום האירוח, עם גידול של 1,518% בשימוש באוטומציה

 

Workato, פלטפורמת האוטומציה הארגונית  חשפה את מדד האוטומציה השנתי השני שלה. דוח הנתונים של החברה התמקד במגמות המרכזיות שעיצבו את האוטומציה בשנה האחרונה. הנתונים האנונימיים עבור הדוח נאספו מ-900 לקוחות החברה ברחבי העולם, בגודל בינוני ועד ארגוני אנטרפרייז, המשתמשים באוטומציה וחושף שינוי מסיבי באופן השימוש בכלי אוטומציה ויצירת אוטומציה במחלקות השונות בארגון.

בתקופה שבה העולם משתנה במהירות, כמו גם אופן העבודה המתפתח ללא הרף, הדוח מראה כי האוטומציה הפכה לגורם המשווה(equalizer)הגדול ביותר בכל המחלקות, לא רק עבור מומחי IT  ומפתחים ומאפשרת לארגונים התייעלות לצד תוצאות עסקיות טובות יותר.

Workato  גילתה שתפקיד ה-ITעבר מביצוע ומסירת פרויקטים, להיות גורם המאפשר את הביזנס של הארגון, כאשר ל-66% מהארגונים יש כעת 5 מחלקות או יותר המשתמשות באוטומציה ומספר הארגונים עם 7 מחלקות האוטומציה גדל כמעט פי שלושה מאז 2019.

מדד האוטומציה שלWorkato לשנת 2022, אשר נועד לחשוף את תהליכי העבודה ואת התפקיד והפונקציות שאוטומציה ממלאת באופן חוצה ארגון, ניתח 900 לקוחות בגודל בינוני (50 מיליון עד 2 מיליארד דולר בהכנסה שנתית) וארגונים גדולים (מעל 2 מיליארד דולר בהכנסה שנתית), המשתמשים באוטומציה בעסקיהם.  

הצוות בחן את כל תהליכי העבודה האוטומטיים שנוצרו בחברות אלו מפברואר 2021 ועד ינואר 2022 וגם  בהשוואה לתקופה הקודמת מפברואר 2020 עד ינואר 2021, על מנת לבחון את שינוי המגמות משנה לשנה.

"מדהים לראות שצוותי ITהופכים כעת לגורמי האוטומציה הפחות דומיננטיים בארגונים. זה מוכיח את העובדה שכשיש לארגון את 'גדרות הבטחון' הנכונות, את ההנהגה הנכונה ואת והכלים הנכונים במקום הנכון, משתמשים עסקיים יכולים ליצור אוטומציות בבטחה." אמר קרטר בוסה, מנהל מערכות מידע ב-.Workato". נמשיך לראות סוג זה של צמיחה ואימוץ ככל שהאוטומציה הופכת נגישה יותר בין המחלקות".

"מנהיגים עסקיים מכירים יותר ויותר בכך ששימוש נרחב בטכנולוגיות אוטומציה מוביל ליעילות משופרת, גמישות עסקית רבה יותר, חדשנות מהירה יותר וקיצור time to value", אמר מסימו פזיני, ראש המחקר, Future of the Enterpriseב-Workato. "כתוצאה מכך אנו רואים שינוי יסודי באופן שבו ITומקבלי החלטות עסקיות מאמצים כלי אוטומציה. מודל המבוסס IT, אך פתוח לכל הגורמים העסקיים בארגון, יהפוך לגישה הדומיננטית בתחום האוטומציה במהלך חמש השנים הבאות".

אודות Workato

חברת סטארט אפ אמריקאית מובילה בתחום האוטומציה הארגונית, העוזרת לארגונים לעבוד מהר וחכם יותר, מבלי להתפשר על אבטחה ורגולציה.

Workato  פיתחה פלטפורמת אינטגרציה ואוטומציה בין מערכות ענן, און פרם,  Database   ו-ETL -ומספקת שירותים לחברות קטנות, בינוניות ולארגוני אנטפרייז. הפלטפורמה מחברת בין כל מערכות הארגון ומערכות הענן שבשימוש הארגון ומנהלת את התהליכים העסקיים בזמן אמת ביניהן. המערכת פועלת בעולם ה-iPass  ומשרתת למעלה מ-11,000 לקוחות בעולם.

Workato  עשתה עליה לישראל, גייסה 200 מיליון דולר, לפי ערך של 5.7 מיליארד ונבחרה על ידי גרטנר כ- leader  בעולם ה- iPaas – integration Platform as a Service, בפעם הרביעית ברציפות.

אתר החברה >>https://www.workato.com