סמסונג לא תייצר יותר את מכשירי הגלקסי נוט

יום ש', 16 באוקטובר 2021
סמסונג לא תייצר יותר את מכשירי הגלקסי נוט ומעתה היא מתכוונת להשיק מדי קיץ סמארטפונים מתקפלים חדשים - הודיעה היצרנית הקוריאנית לשותפיה הגלובליים. ה-S-Pen, עט המגע המזוהה עם מכשירי הנוט, יוצמד לגלקסי S22 אולטרה שצפוי לצאת בתחילת השנה הבאה ובכך למעשה מאחדת סמסונג בין שתי סדרות הדגל הוותיקות שלה.
 
ידיעה ב--ynet, מציינת כי סמסונג הציגה את הגלקסי נוט הראשון בשנת 2011 והוא התאפיין במידות גדולות בהשוואה לסדרת גלקסי S, ובעט המגע שהפך למזוהה עמו.
 
בשנים האחרונות פערי המידות בין שתי סדרות הדגל של היצרנית הקוריאנית הצטמצמו וההבדל העיקרי ביניהן נותר עט המגע.
בקיץ האחרון, לראשונה מאז 2011, לא הציגה סמסונג מכשיר גלקסי נוט חדש ובמקום זאת הכריזה על שני מכשירים מתקפלים חדשים - גלקסי Z פולד 3 וגלקסי Z פליפ 3. גלקסי Z פולד 3 תומך בעט מגע, אך את העט יש לרכוש בנפרד והמכשיר לא כולל חריץ ייעודי עבורו. 
 
מסתבר  שהנוט אולי יושבת שיווקית, אבל היכולות שלו עוברות למכשיר אחר של סמסונג: ynet מציין  כי גלקסי S22 אולטרה, שהחברה מתכוונת להשיק בתחילת השנה הבאה, יכלול עט מגע וחריץ ייעודי. זוהי גם התמונה שעולה מצילומים והדמיות שהודלפו לרשת בימים האחרונים.
 
יצוין כי בשנים האחרונות סמסונג הסיטה חלק ניכר מהמשאבים שלה לקטגוריית הסמארטפונים המתקפלים והיא אף הבטיחה להפוך אותם למיינסטרים. לפי חברת המחקר Counterpoint Research, סמסונג היא השחקנית הדומיננטית בשוק המתקפלים והיא מובילה בפער עצום על מתחרות כמו וואווי, שיאומי ומוטורולה שהשיקו גם הן מכשירים בקטגוריה. 
 
עם זאת, הסמארטפונים המתקפלים הם עדיין נישה קטנה מאוד: בשנת 2020 נמכרו ברחבי העולם מיליונים בודדים של יחידות, לעומת כ-1.3 מיליארד סמארטפונים רגילים. ב-Counterpoint מעריכים כי השוק יצמח פי שלושה בשנת 2021, ויגיע למכירות של כ-9 מיליון יחידות. לפי התחזיות, בשנת 2023 המכירות צפויות כבר לגדול פי עשרה בהשוואה ל-2020, וסמסונג תמשיך להיות השחקנית הדומיננטית עם נתח שוק של כ-75%.