ביקוש חסר תקדים לעובדים בתעשייה

יום ג', 3 במאי 2022

ביקוש חסר תקדים לעובדים בתעשייה: דו" ח משרד הכלכלה מציין כי יותר מ-15 אלף משרות פנויות ומחפשות עובדים.

למרות שהשכר בתעשייה גבוה ב-40% מהממוצע במשק, מפעלים רבים מתקשים לגייס עובדים. במפעלים טוענים כי המחסור בעובדים מעכב תוכניות צמיחה.

באחרונה המחסור בעובדים בתעשייה מחריף. נתונים עדכניים של משרד הכלכלה והתעשייה מצביעים על ביקוש חסר תקדים ליותר מ?15 אלף עובדים בתעשייה.

ובארץ - מספר המשרות הפנויות חצה לראשונה במרץ את ה-150 אלף.

מהנתונים עולה כי משבר הקורונה העצים את המחסור בעובדים בכל ענפי התעשייה, ועם היציאה ממנו ניכרת מגמה של גידול חד במספר המשרות הפנויות במפעלים.

בתחילת 2020, ערב פרוץ מגפת הקורונה, עמד מספר העובדים החסרים בתעשייה על כ?8,500 איש. במהלך אותה שנה מספר המשרות הפנויות במפעלים ירד לשפל והסתכם ב?3,700 בשל האטת הפעילות הכלכלית במשק, הגבלות התנועה והסגרים. אלא שמגמה זו נבלמה כבר ברבעון האחרון של 2020 ובמהלכו התחדשה העלייה בביקוש לעובדים בכל ענפי התעשייה. העלייה בביקוש נמשכה לאורך כל 2021 שהסתיימה עם 15,100 משרות פנויות בתעשייה.

כמחצית מהעובדים שחסרים לתעשייה הם עובדים מקצועיים ובעלי מיומנויות טכניות הדרושות בקווי הייצור במפעלים רבים. כ-30% מהעובדים שחסרים הם הנדסאים וטכנאים.

לפי נתוני משרד הכלכלה יש בישראל כ-13 אלף חברות תעשייתיות והן מעסיקות כ?320 אלף עובדים שמהווים 10% מכלל המועסקים במשק. השכר הממוצע בתעשייה גבוה משמעותית מהשכר הממוצע במשק ועומד על 16,200 שקל.

המחסור בעובדים בתעשייה, וביתר שאת בתעשייה המסורתית, כרוני וארוך שנים ומיוחס לשגיאות היסטוריות של הממשלות שלא פיתחו בעשורים האחרונים תשתיות הולמות להכשרות מקצועיות. בעשור האחרון הבעיה החמירה, כשעובדי תעשייה, שרבים מהם עלו לישראל בשנות ה?90 מברית המועצות  והחזיקו את קווי הייצור במפעלים, החלו לפרוש לגמלאות. 

המחסור בעובדים מאלץ חברות לבצע מהלכים חריגים. כך, למשל, רב בריח העתיקה בתך זמן קצר את מפעל המסגרות והמיגון שלה מאשקלון לאריאל, אזור שמתאפיין בזמינות גבוהה יותר של עובדים בעלי מיומנויות בתחומי המסגרות והחרשות שגרים בשטחים.

גם מנועי בית שמש, שבשליטת קרן פימי, סובלת ממחסור בעובדים. החברה הוותיקה, שעוסקת בייצור ובשיפוץ של רכיבים למנועי סילון, ציינה בדוחות שלה ל-2021  כי המחסור בעובדים הוא צוואר בקבוק שעשוי לעכב תוכניות צמיחה אפשריות. בניסיון לענות לפחות על חלק מהבעיה הוקם במתחם הפעילות שלה בבית שמש מרכז הכשרה למקצועות שרלוונטיים לפעילותה, בעיקר בתחומי העיבוד השבבי והמתכת. אשתקד השלימה מנועי בית שמש את הכשרתם של כ?100 חניכים, מהם נקלטו בשורותיה  65. לדברי החברה, בין השנים 2019 ל?2021 היא ניצלה את מרבית כושר הייצור שלה אך לא את כושר הייצור המקסימלי שכולל אפשרויות של עבודה במשמרות ובתוספת של כוח אדם בזמני שיא.

במשרד הכלכלה מגיבים כי התדמית שדבקה למקצועות התעשייה, כמקצועות אפורים או קשים מדירה ממנה כוחות עבודה צעירים שמוקסמים מכותרות זוהרות על חברות ההייטק. "השכר הממוצע בתעשייה טוב יחסית, גבוה ב-40% מהשכר הממוצע במשק", אומר מנהל מינהל התעשייה במשרד הכלכלה עוז כ"ץ. "בשנתיים האחרונות השכר הממוצע בתעשייה זינק ב-2,000 שקל ועדיין צעירים לא רוצים לעבוד בה כי המיתוג שלה לא מספיק אטרקטיבי באופן שיגרום להם להתעניין במשרות שהיא מציעה. הם מחפשים עבודה בהייטק או בחברות שמזמנות להם עבודה במרכזי הערים. זה מצב שצריך לשנות".