יותר מ-4,000 איש בכנס בינת אקספו, כנס ההייטק וטכנולוגיות המידע הגדול

יום ב', 4 ביולי 2022

 

בינת אקספו 2022, אירוע ה-ICT(טכנולוגיות מידע ותקשורת) הגדול בישראל, נערך  בתל אביב, לאחר  שבשלוש שנים האחרונות לא התקיים בעקבות מגפת הקורונה. הכנס התקיים זו הפעם ה-17, והגיעו אליו כ-4,000 משתתפים.

בבינת אקספו 2022 השתתפו השנה מאה מציגים ובניהם 13 סטארטאפים,, נערכו 80 הרצאות בשמונה מסלולי תוכן מקצועיים בין אורחי הכנס היו מנכ"לים, בכירי התאגידים המובילים ,נציגים מגופי הממשל, הצבא, הרשויות והחברות הגדולות ביותר בישראל אשר שמחו כולם על ההזדמנות להיפגש פיזית, לאחר  שלוש שנים.

בתערוכה הוצגו ביתני דמו של הטכנולוגיות החדשניות והמתקדמות בעולם על ידי מיטב היצרנים ובניהן: פתרונות אבטחת מידע, ענן, תשתיות פיתוח, בינה מלאכותית וביג דאטה, פתרונות מחשוב מתקדמים, שרותים מנוהלים, כלים לניהול משרדים, בנינים וערים חכמות, מגזר התעשייה קיבל גם כן סקירה רחבה של עולם הפתרונות החדש עבורו INDUSTRY 4.0כמו גם עולמות האודיו ווידאו ופתרונות OEMחדשניים.

מנכ"ל בינת תקשרת מחשבים, אלון בן צור, פתח את הכנס והתייחס לשינויים הגדולים שחלו בעולם הטכנולוגיה בשנים האחרונות, כמו גם למגמות העתידיות של עולם ההייטק."בשנים האחרונות היו שורה של אירועים שהקשו על היכולת שלנו לתכנן ולפעול", אמר בן צור והתייחס בין היתר לקורונה, לעלייה במתקפות סייבר ולאתגרים בתהליך שרשרת האספקה. "כיום אנחנו מבינים את החשיבות של הטכנולוגיה, הרבה יותר ממה שהבנו לפני חמש שנים", אמר בן צור והתייחס לוורטיקלים בהייטק שצפויים להמשיך ולצמוח בשנים הקרובות, כמו ה-IT, הבינה המלאכותית והשימוש בענן. לדבריו,"אנחנו בונים עכשיו את התשתיות שיאפשרו לנו להניח עליהן בעתיד את הטכנולוגיה החכמה". הוא הדגיש כי "המחסור בטאלנטים הולך להיות החסם הכי גדול באימוץ טכנולוגיה". 

מייסד ויו"ר קבוצת רד-בינת, יהודה זיספאל, אמר בכנס כי "זהו יום חג, אחרי שלוש שנים שלא יכולנו להיפגש ולקיים את האירוע הזה". זיספאל אמר כי לאחר תקופת הקורונה, "אנחנו מבינים שאין תחליף למפגשים ולעבודה הפיזית. המחשבות והדמיון שלנו לא עוברים באותה אפקטיביות כמו בפגישה פנים מול פנים, ולכן האירוע הזה הוא מאוד חשוב". גם הוא התייחס למחסור בעובדים בהייטק ואמר כי "לפני כ-30 שנה כבר הערכנו את המחסור הצפוי של מהנדסים בארץ. הפתרון למחסור הקריטי בכוח אדם הוא להכשיר יותר ויותר מהנדסים ומתכנתים מומחים, וזה מה שאנחנו עושים תוך מתן הזדמנות לשילוב אוכלוסיות מהפריפריה לעולמות האכנולוגיה".  

מנהל הפעילות של צ'ק פוינט בישראל, ליאור גולדגרבר, הציג את ארכיטקטורת אינפינטי של צ'ק פוינט- ארכיטקטורת אבטחת הסייבר ההוליסטית, המגנה על תשתית העסק וה-ITשל ארגונים וחברות מפני התקפות סייבר. גולדברגר אמר כי יש יותר ויותר לקוחות המזהים את הערך שמספקת ארכיטקטורה זו עבורם ופונים להשתמש בה. 

בכנס השתתפו כ 100 מציגים, בהם חברות ענק כמו Cisco, Check Point, Dell, Microsoft, Google, Oracle, Nvidia, VMware, Fortinet, RedHat, אינטל,  ג?וניפר, סמסונג, נייס, פאלו אלטו נטוורקס, ועוד.