טוויטר תובעת את מאסק: רוצה לכפות עליו את רכישת החברה

יום ד', 13 ביולי 2022

 

 

בתביעה שהוגשה אמש בדלאוור מאשימים עורכי הדין של טוויטר את מאסק כי הוא "מסרב לכבד את ההתחייבויות שלו".

כך טוויטר מימשה את האיום שלה ותובעת את אלון מאסק על הניסיון שלו לסגת מעסקת הרכישה של הפלטפורמה.  התביעה הוגשה בדלאוור, שם רשומה החברה. 

במוקד התביעה עומדת הודעתו של מאסק על ביטול חוזה המיזוג עליו חתם באפריל, במסגרתו היה אמור לרכוש את טוויטר ולהפוך אותה לחברה פרטית במחיר של 54.20 דולר למניה, המעניקים לעסקה שווי של 44 מיליארד דולר. עורכי הדין של טוויטר כינו שלשום את המהלך של מאסק "לא תקף ושגוי". 

מאסק נסוג מהעסקה, לטענתו, מכיוון שטוויטר סירבה לספק לו נתונים "שאפשר לעבוד איתם" על המשתמשים, והאשים את החברה כי הוליכה אותו ואת הרשות לני"ע האמריקאית (SEC) שולל לגבי מספר החשבונות המזוייפים בפלטפורמה. עוד האשים כי התקבלה החלטה לבצע פיטורים של בכירים מבלי לקבל את אישורו. לפי מאסק, כל הטענות הללו מייצגות "הפרה" של ההסכם, כך שהוא רשאי לסגת מהעסקה ואינו נדרש לשלם מיליארד דולר על פירוק העסקה, כפי שנכתב בחוזה. 

בתביעה שהגישה טוויטר היא דחתה את הטענות של מאסק וכינתה אותן "תירוצים חסרי בסיס". עוד טענו כי חוזה המיזוג עליו חתם מאסק באפריל הוא "מחייב" וחוקית עליו להשלים את העסקה, אך הוא החליט לסגת מכיוון שהעסקה "כבר לא משרתת את האינטרסים האישיים שלו". 

 

"לאחר שיצר מופע פומבי כדי להכניס את טוויטר לפעולה, ולאחר שהציע ולאחר מכן חתם על הסכם מיזוג ידידותי לקונה, נראה שמאסק מאמין שהוא - בניגוד לכל שאר הצדדים עליהם חל החוק בדלאוור - רשאי לשנות את דעתו, ללכלך על החברה, לשבש את הפעילות, להרוס את השווי לבעלי המניות ולסגת", כתבו עורכי הדין המייצגים את טוויטר. 

בטוויטר טוענים עוד שמאסק הוא אחת הסיבות לירידה במחיר המניה שלה, שנחלשה ב-20% מאז תחילת השנה וכי "ההתנהגות הילדותית" של מאסק וה"זלזול שהפגין" כלפי החברה יצרו סיכונים עסקיים והפעילו לחץ על המניה. 

בטוויטר מבקשים בתביעה כי בית המשפט יחייב את מאסק להשלים את הרכישה במחיר המוסכם של 44 מיליארד דולר.טוויטר דורשת  גם לזרז את הליך התביעה ולקבוע דיון בפני שופט כבר בספטמבר, זאת בהתחשב בהשפעה הפוטנציאלית שתהיה למחלוקת מתמשכת על העסקים.