פייסבוק חושפת פלטפורמת תרגום לכל השפות ומציעה אותה עתה חינם

יום ה', 7 ביולי 2022

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

ההתפתחות המהירה בסחר העולמי, כמו גם ... שירותי הריגול והאזנה חובקי עולם (גם של ישראל) - יוצרים שוק ענק ל"מכונות" לתרגום משפה לשפה. על רקע זה חברת  פייסבוק חושפת פלטפורמת תרגום לכל השפות ומציעה אותה עתה חינם כקוד פתוח.

חברת האם מטא הציגה את  מודל המכונה החדשה שיודעת לתרגם כ-200 שפות שונות, ביניהן נדירות שלא נתמכו עד כה. המודל לומד ומייצר תרגומים באיכות גבוהה. מארק צוקרברג ציין בסיפוק: "המודלים יסייעו לתרגום איכותי לשפות אותם מדברים מיליארדי אנשים"

 המודל החדש, שפותח תחילה משפה יחידה ובהמשך הורחב למגוון שפות נוספות, יודע ללמוד משפות עם מעט דוגמאות לתרגול ולייצר תרגומים באיכות גבוהה והוא חריג לעומת הכלים  שלא נתמכו בידי כלי התרגום הקיימים עד כה. לפי הודעת החברה. לדברי מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל Meta: "הטכניקות והמודלים שאנחנו בונים במסגרת הפרויקט יסייעו לייצר תרגום איכותי לשפות אותם מדברים מיליארדי אנשים ברחבי העולם. המודל שלנו, משתמש ביותר מ-50 מיליארד פרמטרים שונים".

על פי בדיקות שערכה פייסבוק, על כ-10,000 תכנים, נראה כי התרגומים שמייצר המודל מספקים תרגום מדויק יותר בכ-44% בממוצע, לעומת מוצרים קודמים.

צוין כי פרויקט התרגום מבוסס על מיזם עליו פייסבוק עובדת כבר תקופה ארוכה לייצר מכונת תרגום אוניברסלית לשפות. המיזם מהווה נדבך חשוב בכל הקשור לשאיפותיה בתחומי המציאות המדומה והמוגברת . תרגום מכונה לא רק מאפשר לפייסבוק להבין יותר טוב את המשתמשים - ובכך לשפר את מערכות הפרסום שלה שמהוות כ-97% מסך הכנסותיה - וגם למשוך עוד משתמשים נוספים מארצות שונות.