שוק צומח של ייצור חשמל בים באמצעות רוח

יום ה', 30 ביוני 2022

היטאצ'י אנרג'י Hitachi Energy, מובילת שוק וטכנולוגיה בפתרונות תמסורת, הפצה ומיכון של רשתות חשמל, ו-Petrofac, ספקית שירותים בינלאומית לתעשיית האנרגיה, ישתפו פעולה כדי לספק אינטגרציה של רשתות ותשתיות נלוות לתמיכה בשוק ייצור החשמל בים באמצעות רוח, שוק הצומח במהירות.

שיתוף הפעולה הזה מתבסס על טכנולוגיות הליבה והמומחיות המשלימות של שתי החברות בתחנות רוח בים כדי לתמוך בהפחתת הפחמן של מערכות חשמל ובאספקת אנרגיה נקייה. הוא מכסה זרם ישר במתח גבוה (HVDC), כמו גם פתרונות זרם חילופין במתח גבוה (HVAC).

צוין כי, הפתרון HDVC Light® של Hitachi Energy יחד עם טכנולוגיות ופתרונות רשת ה-HVAC המודולריים, בשילוב עם יכולות ההנדסה, הרכש, הבנייה וההתקנה ברמה עולמית של Petrofac עבור פלטפורמות ימיות ועבודות ציבוריות בים וביבשה, יביאו יתרונות ניכרים ליישום יעיל של פרויקטים ימיים להפקת חשמל באמצעות רוח, ויסייעו להאיץ את העברת האנרגיה.

"אנו שמחים לשתף פעולה עם Petrofac כדי לעזור לענות על הצורך ההולך וגובר לייצור חשמל בים באמצעות רוח בקנה מידה גדול כדי לספק חשמל מתחדש נקי לצרכנים. כמובילים בתחומים שלנו, שיתוף הפעולה הזה יצור ערך מוסף עבור הלקוחות שלנו ויעזור להאיץ את העברת האנרגיה", אמר ניקלס פרסון, מנהל  עסקי שילוב הרשתות של Hitachi Energy. "פתרונות ה-HVDC וה-HVAC שלנו הם המאפשרים העיקריים של המעבר למערכת אנרגיה גלובלית שהיא ברת קיימא, גמישה ובטוחה יותר".

"לאספקת חשמל מהים באמצעות רוח יש תפקיד מכריע במעבר לאנרגיה נקייה ובמחיר סביר, ואנו מספקים בהצלחה פרויקטים גדולים בתחום כבר יותר מעשור", אמר אלי לחוד, מנהל תפעול ראשי, הנדסה ובנייה של Petrofac

Hitachi Energy ידועה בזכות הרקורד הארוך שלה באספקת טכנולוגיות ופתרונות חדשניים בכל שרשרת הערך של רשת החשמל. אנו מצפים לאחד את הניסיון המוביל בתעשייה והידע העמוק שלנו בתחום כדי להועיל ללקוחותינו ולהפעיל עוד מיליוני בתים באמצעות אנרגיה מתחדשת".

הפרויקטים הימיים האחרונים לאספקת חשמל באמצעות רוח של Hitachi Energy HVDC כוללים את Dogger Bank, חוות הרוח הימית הגדולה בעולם מול חופי בריטניה, וארבעה ממרכזי DolWin ו-BorWin HVDC המחברים מספר חוות רוח בים הצפוני לרשת החשמל הגרמנית.