השימוש ב- 5G במכוניות דורש תשתיות , רגולציה, חדשנות ושותפויות נכונות

יום ג', 5 ביולי 2022

 

מספר משתמשי ה-5G  ברחבי העולם זינק  מפחות מ-200 מיליון בשנת 2019 ל-660 מיליון בשנת 2021 – נתון שמונע בעיקר על ידי ההתקדמות במכוניות מחוברות ואוטונומיות, הדורשות תקשורת שניתן להשיג רק על ידי טכנולוגיות 5G. בכל רחבי העולם, חברות וארגונים עדים לצמיחה מהירה במספר מנויי 5G, במיוחד בשנה האחרונה.

"הערך המלא של יתרונות השימוש ב-  5Gיכול להתממש רק אם כל שחקן בזירה - ממפעילי רשתות סלולריות ועד יצרני OEMומפתחי תשתית ורגולטורים ממשלתיים - יעבדו יחד כדי לשתף פעולה", אומרת מיכל גבע, מנכ?לית הרמן ישראל. גבע אומרת כי כמובילה עולמית בטכנולוגיות מקושרות וחברה באיגוד הרכב 5GAA, התמקדה חברת האוט-טק הרמן במינוף רשתות 5Gלפיתוח פתרונות תקשורת מתקדמים לרכב המסוגלים להעביר מידע למכוניות בזמן אמת. "הרמן השיקה לאחרונה את HARMAN Savari MECWAVE, פלטפורמת מחשוב קצה מרובת גישה, הראשונה בתעשייה שמאפשרת ליצרניות רכב ולמפעילי רשתות סלולריות לרתום את העוצמה המשולבת של תקשורת 5G,

 של מכונית לתקשר עם הסביבה ועם מכוניות אחרות על הכביש, כדי להציע רמות מוגברות של תובנה, בטיחות וקישוריות לנהגים".

לדברי גבע, הרמן כבר החלה להרחיב את את מה שהיא מכנה 5G Experiences(חוויות 5G) לכיוון שישנה באופן מהותי את אופי הניידות עבור נהגים, נוסעים והקהילות שסביבם: "אם מסתכלים לדוגמה על מונח כמו העיר החכמה הרי שהמחר כבר כאן, הודות ליכולות ה- V2Xשמסייעות להימנע מהתנגשויות, מצמצמות את העומס על הכבישים ומאפשרות לבצע נסיעות בצורה פשוטה יותר". לדברי גבע, ל-5Gיש את היכולת להניע נהיגה אוטונומית מעבר לתכונות מהן נהגים כבר נהנים מהן היום, כשהטכנולוגיה, לדוגמה,  תאפשר למכוניות "לראות" סביב פינות עיוורות, או להגיב למצבי תנועה באמצעות מודעות של 360 מעלות לתנועה שמסביב."טכנולוגיית 5G גם תאפשר ליצרני ציוד מקורי לאסוף נתונים קריטיים על הרגלי נהג כדי ליצור חוויות נהיגה מותאמות אישית במיוחד לפי העדפות הנהג והנוסע".

"כדי שמסחור 5G  יצליח יש כמה מרכיבים מרכזיים שחייבים להתקיים:

 

  • התשתית היא המפתח: כדי להבטיח אימוץ של הטכנולוגיה בקנה מידה רחב, צריך זמינות שלה בקנה מידה רחב. משמעות הדבר היא הבטחת תשתית בנויה היטב ואמינה שתעזור לגשר על פערי ההשהיה בין הרשתות של היום לטובת פתרונות ה- 5Gשל המחר.

 

  • רגולציה נחוצה כדי להרוויח את אמון הצרכנים: רגולציה היא צעד חשוב בהנעת אמון הצרכנים וכבוד לשירותי 5G. תעדוף תקנים, נהלים ומסלולים לאימוץ יסייעו להבטיח השקה חלקה.

 

  • חדשנות שמונעת על ידי שותפויות:פיתוח מערכות חדשות אלו בבועות מבודדות לא ידחוף את החדשנות קדימה ורק יעכב את ההתקדמות. על ידי התחייבות לתקשורת פתוחה ושקופה בין חברות, כולם יכולים לעזור לקיים את ההבטחה של חוויית ה-5G."