במקום אינטל: טסלה עוברת למעבדים של AMD בחלק מהרכבים שלה

יום ו', 3 בדצמבר 2021
 
מכה נוספת לחברת אינטל המאבדת חלק מלקוחותיה.
במקום אינטל: טסלה עוברת למעבדים של AMD בחלק מהרכבים שלה.
בזמן שאינטל חוגגת את השקת מעבדי הדור ה-12 שלה, Alder Lake  מגיעות  ידיעות קשות לגביה מהחברות  אפל, גוגל ומיקרוסופט – יכול להיות שלרשימה ההולכת ומסתעפת יצטרף שם נוסף: טסלה.
אנליסטים אומרים עכשיו ש"לאינטל יש בארון שלד של מיליארד דולר הפסדים שהם לא רוצים לדבר אודותם".
 
על פי דיווח של electrek, רכבי טסלה Model Y שהורכבו במפעל החברה בסין החלו להגיע עם מעבדי Ryzen של AMD, במקום מעבדי אינטל, וזאת אחרי שגם דגמי ה-S עברו למעבדים דומים.  בעבר טסלה עבדה עם NVIDIA, עד שעברה לעבוד עם אינטל וכעת נראה שהיא בפתחו של מעבר הדרגתי למעבדי AMD.
 
זאת לא הפעם הראשונה שטסלה משתפת פעולה עם AMD. בחודש ינואר האחרון טסלה חשפה את העדכונים שלה ל-Model S ו-Model X הכוללים גם מערכת מולטימדיה חדשה לגמרי שלטענת אילון מאסק תוכל להריץ משחקים כמו סייברפאנק 2077  ומשחקי AAA אחרים, וזאת באמצעות מעבדי Ryzen ומעבדים גרפיים מסדרת RDNA2 עם 10 טרה-פלופ של כוח עיבוד.
 
ישנם סימני שאלה רבים סביב המעבר המדווח הזה למעבדי AMD, כאשר בראש ובראשונה לא ברור האם מדובר במעבר מדורג מתוכנן או שאולי מדובר בכלל במענה למשבר השבבים שגורם לטסלה לאסוף חלקים מהיכן שהיא רק יכולה. כמו כן, נשאלת השאלה האם המעבר למעבדי AMD, בהנחה שהוא אכן קבוע, יהיה מקומי בלבד בסין או שהוא יהפוך לגלובלי ויתפשט גם אל ה-Model 3 בסופו של דבר.