מנכ"ל בזק, דודו מזרחי, הודיע על פרישה

יום ב', 25 באפריל 2022

 

מנכ"ל בזק, דודו מזרחי, הודיע  לדירקטוריון החברה כי החליט לפרוש, לאחר כ-4 שנים בתפקיד. מזרחי יישאר בתפקידו עד שיימצא מחליף וככל שיידרש להעברה מסודרת של ניהול החברה.

מזרחי ניהל את בזק באחת התקופות המאתגרות ביותר שהיו בשוק התקשורת בכלל ובבזק בפרט. הוא הוביל, בין היתר, את השקת הסיבים האופטיים בבזק, עם קצב פריסה המהיר בעולם. בתקופת מזרחי בזק הציגה תוצאות כספיות מצויינות, תוך גידול בהכנסות וברווחיות, בזכות גידול משמעותי בפעילות האינטרנט, צמיחה מהירה בהכנסות מהשוק העסקי ופיתוח מנועי צמיחה חדשים.

בעקבות ההחלטה אמר מזרחי, "אחרי למעלה מ-20 שנים בקבוצת בזק, וקרוב ל-4 שנים בתפקיד המנכ"ל, אני חש שזה הזמן עבורי לעשות שינוי. כשנכנסתי לתפקיד המנכ"ל ב- 2018, מצאתי חברה בפוסט טראומה, מנסה להתאושש מהמשבר שפקד אותה, ומתמודדת עם חוב כבד, שחיקה חדה בהכנסות ואובדן מנויים בהיקף גדול. היום, כארבע שנים אחרי, בזק היא חברה חזקה, עם גידול עקבי בהיקף ההכנסות ובמצבת הלקוחות, ועם מאזן בריא ואיתן. השיפור המשמעותי שהושג בכל הפרמטרים העסקיים של החברה, הושג בזכות העובדות והעובדים המדהימים של בזק, שעם הרבה מאמץ והמון נשמה, הביאו למהפך המוצלח שעברה החברה. בזק של היום היא חברה חזקה עם תשתיות מעולות, הערכה גבוהה של הלקוחות, הנהלה מנצחת, תרבות ארגונית מצויינת, ועובדים המהווים גאווה של ממש.

אני מבקש להודות לשותפיי לדרך - לצוות ההנהלה המצוין, לעובדות ועובדי החברה, לדירקטוריון החברה ולבעלת השליטה, קרן סרצ'לייט, על האמון ועל השותפות לדרך."

יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון, מסר בעקבות ההודעה כי, "דודו ניהל את בזק בתקופה מורכבת ומאתגרת מאין כמוה, והוביל לביצועים תפעוליים ופיננסיים שאין שני להם. דודו מותיר אחריו חברה במצב מצויין, כזאת המשקיעה בעתידה עבור לקוחותיה, מתוך תפיסת מובילות ארוכת טווח. אני מודה לדודו על תקופת העבודה המשותפת, ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית".

מזרחי מונה לתפקיד ביוני 2018 והחליף את סטלה הנדלר שפרשה עוד קודם. הוא הגיע לתפקיד לאחר שכיהן כסמנכ"ל הכספים בתנובה. לפני כן הוא שימש כסמנכ"ל כספים בפרטנר וכמשנה למנכ"ל בזק לכספים וכלכלה. הפרישה שלו מבזק נעשת בעקבות התנגדותו לעסקת בזק-yes ולאחר שהיה ברור שהוא אינו יכול להמשיך בתפקיד על רקע זה.

מזרחי קיבל את בזק בתקופת משבר קשה מאוד על רקע חקירת רשות ניירות ערך. החברה הייתה בשיאו של עימות רגולטורי קשה מאוד ומתיחות עם משרד התקשורת, שם לקחו קשה מאוד את פרשת yes ואת החקירות של ראשי המשרד דאז בכל הקשור לתיק בזק-ניירות ערך ולתיק 4000 שהסתעף מחקירת הרשות. החשדות הם שמנכ"ל משרד התקשורת באותה תקופה, שלמה פילבר, שיתף פעולה עם בזק כדי לאפשר לה לקבל את ביטול ההפרדה המבנית.

השאלה כעת היא מי יחליף את מזרחי, כשאחת האפשרויות היא מינויו של רן גוראון, מנכ"ל קבוצת החברות-הבנות בבזק. על פניו, זה המינוי שיכול להביא להכי פחות זעזועים בקבוצה, היות שהוא עובד תחת שרון כבר תקופה לא מבוטלת, והיחסים ביניהם מובנים וברורים מבחינה היררכית.

הסיבה השנייה היא שגוראון מכיר את בזק היטב כמי שעבד ועובד בקבוצה במשך שנים ארוכות, ולכן כניסתו לתפקיד תהיה חלקה. סיבה שלישית קשורה לכך שגם באלפא יכול להיות מעבר חלק וכניסה של המשנה למנכ"ל דגנית קרמר שסומנה כמועמדת פוטנציאלית מובהקת לאחר גוראון.