היטאצ'י אנרג'י זוכה בחוזה גדול עבור רשת הולכת כוח תת-ימית הראשונה מסוגה

יום ו', 24 בדצמבר 2021

 

היטאצ'יאנרג'י (Hitachi Energy)הודיעה כי זכתה בהזמנה גדולה מחברת Samsung C&T Corporation, אחת מחברות ההנדסה והבנייה הגדולות בעולם, לחיבור הפעילות הימית של ADNOC -תאגיד גג לאומי של חברות האנרגיה באיחוד האמירויות לפיתוח שיווק ומחקר-לרשת החשמל היבשתית באיחוד האמירויות הערביות שבבעלותה ותפעולה של חברת האנרגיה הלאומית של אבו דאבי PJSC(TAQA).

HVDC Light®  של היטאצ'י אנרג'י ופלטפורמת הבקרה הדיגיטלית של MACHTM יאפשרו העברת חשמל נקי ויעיל יותר מהיבשת להפעלת פעילות הייצור של ADNOC    בחו"ל, ויאפשרו הפחתת טביעת רגל פחמנית של הפעילות הימית של ADNOC  ביותר משלושים אחוזים.

פתרון חדשני זה מחזק את מחויבותה של היטאצ'י אנרג'י לסייע ללקוחות ולמדינות לעבור לעתיד ניטרלי מבחינה פחמנית ומסייע לאפשר את 'יוזמת Net-Zero2050' של איחוד האמירויות.

"אנו גאים לאפשר לאבו דאבי ול-ADNOC  להתקדם משמעותית במסלולן להשגת השאיפה של איחוד האמירויות הערביות להיות ניטרליים מבחינה פחמנית עד 2050", אמר קלאודיו פאצ'ין, מנכ"ל היטאצ'י אנרג'י. והוסיף: "בהיטאצ'י אנרג'י אנו תומכים בדחיפות של מעבר לאנרגיה הנקייה, והסדר העיקרי הזה הוא עדות נוספת לכך שאנחנו שותף 'ללכת' לפיתוח ופריסה של טכנולוגיות ופתרונות שמקדמים את מערכת האנרגיה העולמית להיות יותר בת קיימא, גמישה ומאובטחת יותר".

מר שה קים, מנהל רכש בחברת סמסונג C&T, אמר: "בהיטאצ'י אנרג'י, בחרנו שותף מהימן שמביא יכולת גלובלית עמוקה והלך רוח חזק של שיתוף פעולה וחדשנות". שה קים הוסיף, "יחד, אנו נשרת את ADNOCעם טכנולוגיות חלוציות שהוכחו כמספקות לפרויקט כה גדול של HVDC".

כל פרויקט החשמל מהחוף יכלול שני קישורי חשמל של HVDC, שיחברו שני אשכולות של מתקני הפקת נפט וגז מהחוף לרשת החשמל היבשתית, מרחק של עד 140 ק"מ לכל אשכול.

HVDC Light  היא טכנולוגיית ממיר מקור מתח שייצורה החלוצי מבוצע בידי ב-Hitachi Energy. זוהי הטכנולוגיה המועדפת עבור יישומי כוח רבים, כולל חיבור בין רשתות חשמל לאומיות, שילוב פארקים של תחנות רוח ימיות עם מערכות תמסורת יבשתית, הזנת כוח רב יותר למרכזי ערים צפופים, חיבור בין רשתות א-סינכרוניות הפועלות בתדרים שונים וחשמל מהחוף.

המאפיינים המגדירים של HVDC Lightכוללים תחנות ממירים קומפקטיות ייחודיות (שהיא חשובה ביותר ביישומים קריטיים במקומות בהם המרחבים מצומצמים כמו תחנת רוח ימית, מתקני ייצור ימיים והזנות במרכז העיר), הפסדי חשמל נמוכים במיוחד ויכולת התנעה שחורה להשבת חשמל לאחר הפסקת רשת .

היטאצ'י אנרג'י הייתה חלוצה בטכנולוגיית HVDC  המסחרית לפני כמעט 70 שנה, וסיפקה יותר ממחצית הפרויקטים הקלאסיים של HVDCבעולם ויותר מ-70% מפרויקטי HVDCלהמרת מקורות המתח בעולם.

אודות Hitachi Energy

היטאצ'יאנרג'י היא מובילה טכנולוגית עולמית שמקדמת עתיד אנרגיה בת קיימא לכולם. החברה משרתת לקוחות בענף השירות, התעשייה והתשתיות עם פתרונות ושירותים חדשניים לאורך שרשרת הערך. ל-Hitachi Energy    יש בסיס מותקן  ביותר מ-140 מדינות. המטה הוא בשוויץ,  מעסיקים כ -38,000 אנשים ב -90 מדינות ומייצרים נפחים עסקיים של כ -10 מיליארד דולר. 

ליצירת קשר:

 Rebecca Bleasdale

Hitachi Energy Ltd.

+41 78643 2613

rebecca.bleasdale@hitachienergy.com

 

קובץ מצורף: