אינטל מקפיאה את גיוס העובדים לחטיבת שבבי ה-PC

יום ה', 9 ביוני 2022

אינטל מקפיאה את גיוס העובדים לחטיבת שבבי ה-PC שאחראית בין היתר על פיתוח מעבדי ה-PC. על פי דיווח של סוכנות רויטרס , מנכ''ל החברה פט גלסינגר שלח לפני יומיים מזכר ובו פירט את המהלך לעובדי החברה. לדבריו החברה "מפסיקה זמנית את הגיוסים ומכניסה את המשרות הפתוחות להמתנה". על פי דברי גלסינגר, הגיוסים עשויים להתחדש בעוד כשבועיים בהתאם לבדיקת סדר העדיפויות של המשרות.

צוין כי בחברה מנסים להתאים את עצמם למציאות המשתנה של 2022. "אנו מאמינים שאנחנו בתחילתו של מהלך גידול לטווח ארוך בעולמות השבבים ושיש לנו אסטרטגיה מתאימה". עוד הוסיפו בחברה שהם מעוניינים לבדוק את הוצאותיה ואולי לשנות את סדרי העדיפויות. במילים אחרות, בחברה מנסים לראות אילו תחומים צפויים לצמוח ולהתאים את הגיוסים בהתאם.

חטיבת ה-Client Computing מפעילה צוותים ברחבי העולם וגם בישראל יש לה מספר גדול של עובדים. החברה נמצאת במהלך של ארגון מחדש ותוך כדי זה מנסה להחזיר לעצמה את מקומה כמובילת תחום המעבדים, שכן בשנים האחרונות המתחרות - החל מ-AMD וכלה בחברות כגון TSMC, ARM ויצרניות נוספות - הצליחו לעקוף אותה מבחינת מובילות טכנולוגית.

מניית אינטל ספגה מכה בשנה האחרונה וכעת היא נסחרת במחיר הנחוך ב-28% משוויה אשתקד. גלסינגר אף הזהיר את המשקיעים שבשנה הקרובה תידרשנה השקעות נוספות כדי לסגור את פערי הטכנולוגיה מול המתחרות. בנוסף, אינטל מקימה בימים אלה מפעלי ייצור חדשים כדי לעמוד בביקושים לשבבים ואף לייצר בשביל אחרים. בכל מקרה, הדבר דורש ממנה פיתוח של תהליכי ייצור חדשים שיוכלו להתמודד עם דרישות חברות הטכנולוגיה, הרכב והתעשייה. 

הנתונים מראים כי חטיבת המחשוב אחראית לחלק הארי במכירות של אינטלעם כ-9 מיליארד דולר ברבעון מתוך כ-18.4 מיליארד דולר בסה''כ. זו גם החטיבה שספגה הכי הרבה טלטלות לאחר ש-AMD, כאמור, הציגה שבבים מתחרים שהצליחו להפוך לאלטרנטיבה ראויה למוצריה של אינטל. בנוסף, אפל, שהייתה בעבר אחת הלקוחות האסטרטגיים של אינטל, עברה לפיתוח שבבים עבור עצמה תוך שהיא משתמשת בארכיטקורטורת ARM כבסיס ומעבדיה החדשים הציגו ביצועים שהצליחו לעקוף במקרים מסוימים את אלה של מעבדי אינטל.

גם אם הקפאת הגיוסים לא צפויה להימשך לאורך זמן היא מעידה על שינוי אסטרטגיה בחברה, לרבות כאלה הנוגעים לסדרי העדיפויות שלה, לצד הסטה של תקציבים לפרויקטים נוספים. באינטל אמרו שהם צפויים להמשיך את הליכי הגיוס הנוכחיים של כ-23 אלף עובדים שמתווספים ל-121 אלף העובדים שהיו לה בסוף 2021, בחברה גם גייסו לאחרונה כ-1,000 עובדים בישראל.